2. - "А" група
  3. 11 хиляди подкрепят Берое срещу Рапид

11 хиляди подкрепят Берое срещу Рапид

Днес сутринта Диан Генчев тренира наравно със съотборниците си, но треньорът Илиан Илиев може да го запази за втория мач във Виена идния вторник

Опитният халф Диан Генчев е възстановен от разтежението си и ще попадне в групата на Берое за домакинството срещу Рапид Виена от турнира Лига Европа. Двубоят е в четвъртък от 19 часа на стадион Георги Аспарухов. Днес сутринта Генчев тренира наравно със съотборниците си, но треньорът Илиан Илиев може да го запази за втория мач във Виена идния вторник.

Берое ще пътува за София с тримата си вратари - Карамфил Илчев, Пламен Петров и Теодор Скорчев и на място треньорското ръководство кои от двамата ще попаднат в групата. Срещу Рапид се очаква в състава на Берое да попаднат четирима от новопривлечените футболисти - вратарят Карамфил Илчев, левият защитник Веселин Пенев, дясното крило Петър Димитров и нападателят Владислав Златинов.

На стадион Георги Аспарухов се очаква 5 000 запалянковци да пътуват само от Стара Загора, а от София се чакат още 3-4 000 старозагорци които живеят в столицата.

Ръководството на Берое се надяват отпечатаните 11 000 билета да бъдат разпродадени до четвъртък на обяд. От няколко дни в офисите на Булсатков в Стара Загора и София продажбата на билети върви с пълна пара, а в деня на мача /четврътък/ на стадион Георги Аспарухов ще бъдат отворени две каси.

Неочаквана визита преди възстановителната си тренировка имаха футболистите на Берое, след като на стадиона ги очакваше евродепутатката Илиана Иванова. Преди да започне заниманието Илиана Иванова поздрави треньора Илиан Илиев, футболисти и треньорския щаб и пожела успех на отбора.

Илиан Илиев от името на клуба подари на дамата фланелка на Берое и футболна топка. Илиана Иванова обеща на играчите да ги покани догодина в Страсбург, след като по нейна покана в началото на юни беройци гостуваха в европарламента в Брюксел и изиграха демонстративен мач с евродепутати.