2. - "А" група
  3. "Акулите" на Балъков направиха 1:1 с Рапид (Виена)

"Акулите" на Балъков направиха 1:1 с Рапид (Виена)

Двубоят се игра на базата „Емир Хан” в Анталия

„Акулите” записаха престижно реми (1:1), срещу шампиона и лидер в класирането на австрийското първенство „Рапид” Виена. Мачът се игра при отличен терен и слънчево време на централния терен на стадион Емир хан в Сиде.

Красимир Балъков заложи на два различни състава през двете полувремена. През първата част австрийците създадоха няколко опасности пред вратата на Паскал Борел, при една от които след разбъркване в наказателното поле и изстрел от около 15-16 метра Кристофър Дразан откри резултата. На няколко пъти Мартин Тошев и Пламен Крумов опитаха да се измъкнат от защитниците на „Рапид” и да изравнят, но ударите им не уцелиха вратата.

През второто полувреме играта стана по-бърза, а отборът на „Черноморец – Бургас” започна настойчиво да търси изравняването на резултата. Хайри, Карбони, Морис и Да Силва опитаха удари от различно разтояние, но без успех. В 89-та минута защитник на Рапид извърши нарушение на границата на наказателното поле. Зад топката застана Педриня, който технично изпълни заучено положение и сервира топката на главата на Габриел Атц, който изравни резултата.

Така отборът на Красимир Балъков постигна равенство в един оспорван и динамичен двубой, срещу силен съперник. Следващата контрола на „акулите” е на 4 февруари в Белек, където съперник ще бъде тимът на „Динамо” Букурещ.

Спас Делев: Лудогорец има уникални футболисти