2. - "А" група
  3. Асамоа наказа „орлетата” в Надежда

Асамоа наказа „орлетата” в Надежда

Дерек Асамоа се превърна в герой за "железничарите"

Отборът на Локомотив (София) постигна минимална победа с 1:0 над Пирин (Благоевград) при домакинството си от 4-ия кръг на „А” група. Автор на единственото попадение в срещата бе новото попълнение на „железничарите” Дерек Асамоа. „Орлетата” имаха шансове да стигнат поне до равенството, но направиха непростими пропуски в атака, като най-чист бе този на Драги Коцев, който не успя да намери очертанията на опразнената от Галев врата през първата част.

Първият точен удар дойде в 6-ата минута, когато Галчев стреля от около 23 метра, но Галев спаси. В 16-ата минута опасен изстрел на Златински от около 30 метра от пряк свободен удар бе спасен с мъка от стража на гостите. Пет минути по-късно пък Дарко Савич можеше да се разпише отблизо, но неговият шут не намери очертанията на вратата.

Пирин пропусна най-чистото си положение в 38-ата минута, когато Иван Цачев бе изведен по дясното крило, Галев го пресрещна и изрита топката право в тялото на нападателя на „орлетата”, след което тя попадна в краката на Драги Коцев, който обаче не намери очертанията на опразнената врата. В ответната атака пък стражът на Пирин изби техничен удар на Балдовалиев, който влизаше точно под гредата. Малко по-късно Ганев спаси и топовен изстрел на Гошо Марков от далеч, с което се изчерпа и всичко по-интересно за първата част.

Локомотив бе по-добрият тим на терена през втората и част и логично стигна до откриване на резултата в 59-ата минута, когато новото попълнение на „железничарите” Дерек Асамоа пое топката, премина през двама бранители на Пирин и с прецизен удар от границата на наказателното поле матира стража на гостите, пращайки топката в долния десен ъгъл. В 77-ата минута „орлетата” направиха непростим пропуск. Кондев пое топката зад защитата на Локомотив, стреля от воле по диагонала, но Галев спаси.

В последната минута на срещата първо стражът на Пирин спаси удар с глава на играч на Локо, а в ответната атака слаб удар на Цачев бе спасен от Виктор Галев, като с това дойде и последният съдийски сигнал. Така с тази победа Локомотив (София) вече е на трето място с актив от 9 точки, докато Пирин остава 6-и с 6 точки в актива си.