2. - "А" група
  3. Берое и Литекс не се победиха в нервен мач с три червени картона (видео)

Берое и Литекс не се победиха в нервен мач с три червени картона (видео)

Двубоят в Стара Загора завърши при резултат 1:1

Берое и Литекс не излъчиха победител в сблъсъка помежду им от отложения 16-ти кръг на родната „А” група и завършиха наравно – 1:1. Двубоят, който се проведе на стадион „Берое” в Стара Загора, бе доста нервен, като главният съдия Ивайло Стоянов показа доста жълти картони, а домакините завършиха мача с девет души, след като бяха изгонени Антонио Ливраменто и Ричард Еромоигбе, докато Литекс приключи мача с десет футболисти, тъй като Страхил Попов видя на два пъти картона с жълт цвят и пое по пътя към съблекалните.

Гостите от Литекс получиха възможност да открият резултата още във 2-ата минута, когато Сержиньо качи топката на главата на Армандо Ваюши, а след неговия удар с глава, топката първо тупна в земята, след което премина над напречната греда. Берое пък отвърна с удар на Тодор Христов в 9-ата минута, но изстрелът премина покрай дясната греда на вратата на Илко Пиргов.

Почти веднага след това, домакините от Берое успяха да открият резултата. Елиаш Алвеш да Силва нанесе изстрел към вратата на Литекс, а вратарят на „оранжевите” – Илко Пиргов, не реагира по най-добрия начин, като не съумя да улови кълбото и то влезе в мрежата му.

Последва активизиране от страна на отбора на Литекс, а в 29-ата минута Берое остана с десет души на терена. Антонио Ливраменто получи директен червен картон, след като удари без топка Страхил Попов на тъчлинията. Играчът на Литекс падна малко артистично на земята, а главният съдия взе решение да изгони футболиста на Берое.

Малко след това, в 33-ата минута, гостите възстановиха равенството. Галин Иванов центрира кълбото в наказателното поле на Берое, вратарят на домакините – Ивайло Иванов, увисна при центрирането, а Христо Янев засече с глава топката, правейки резултата 1:1.

До почивката единственото по-интересно положение бе в 43-ата минута, когато Георги Миланов се строполи в наказателното поле на Берое, като останаха съмнения за съприкосновение между него и вратаря Ивайло Иванов. Главният съдия на мача - Ивайло Стоянов, реши, че няма нарушение и не отсъди 11-метров наказателен удар в полза на Литекс.

Домакините създадоха първото по-опасно положение през второто полувреме. Това се случи в 49-ата минута, когато Емил Ангелов нанесе страхотен изстрел от воле към вратата на Илко Пиргов, а кълбото щеше да се оплете в мрежата на гостите, но стражът на Литекс реагира отлично и изби в корнер. Малко след това Елиаш Алвеш да Силва се озова очи в очи с вратаря на гостуващия тим и прокара топката покрай Пиргов, но не се стигна до гол, след като кълбото срещна напречната греда.

В 55-ата минута отборът на Литекс също остана с 10 души на терена, след като Страхил Попов извърши нарушение срещу Тодор Христов, а главният съдия на мача взе решение да покаже втори жълт картон на бранителя на Литекс. Малко след това, изстрел на Светослав Тодоров бе изчистен от голлинията от футболист на Берое. Последваха равностойни минути, в които и двата тима се опитваха да задържат топката в свое владение и да организират опасности пред противниковата врата. Чисти голови положения обаче липсваха.

В последните минути на редовното време също имаше доста напрежение, а в 90-ата отборът на Берое остана с девет души терена, след като бе показан втори жълт картон на влезлия като резерва Ричард Еромоигбе. В продължението на мача не паднаха нови голове, а по този начин двубоят завърши при резултат 1:1.

Така Литекс вече има 38 точки и се намира на 5-ото място във временното подреждане. Берое пък заема 10-ата позиция със 17 пункта.

Тунчев: Радва ме това, че държим ниво

"Днес изиграхме добър двубой до момента, в който ни налегна умората"

Керкез: Една грешка промени всичко

"Можехме да направим повече"

ЦСКА лети в петък за Варна

„Червените“ обявиха програмата до мача с Черно море

Арда пак би Ботев Пд и влезе в топ 6 (ВИДЕО)

Груба грешка на Там доведе до единствения гол и червен картон

Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна! (ВИДЕО)

Треньорът на Черно море бе много доволен от успеха в дербито срещу Спартак

Кириякос за призивите на феновете на Спартак (Варна): Всеки има право на мнение! (ВИДЕО)

"Дузпата ни извади от равновесие", коментира той след загубата в "морското" дерби