2. - "А" група
  3. Берое и Миньор приключиха полусезона с рядко срещан скучен мач (видео)

Берое и Миньор приключиха полусезона с рядко срещан скучен мач (видео)

Двата отбора шокираха феновете като разбиха на пух и прах топката от блъскане и не създадоха голови положения

Берое и Миньор предложиха рядко срещан скучен мач на феновете на българския футбол. В среща без почти никакви положения и с неимоверно много брак, но пък много битка по терена, те направиха скучно и безлично 0:0.

Отборът на Миньор бе дошъл да търси трите точки под „Аязмото“, с които да прекъсне седемте мача без победа, но не показа с какво ще го направи. Домакините, които бяха без трима контузени футболисти, пък за пръв път изиграха мач, в който за цялото време нямаха нито една голова опасност.

Срещата може да бъде разделена условно на три периода. Първият - до 20-ата минута, бе скучен, а зрителите на стадиона мръзнеха в студеното време. През тези минути Берое държеше инициативата, но не създаваше опасности.

От 20-ата до 45-ата минута Миньор бе отборът, който направи мача малко по-интересен. В 29-ата минута след центриране от корнер по земя, Милен Василев успя да стреля, Ивайло Иванов изби, а от няколко метра бе опитана нова добавка, блокирана от Дзаферович. Веднага след това, след тъч, неубедителният в този мач Брахими, бе изведен в чиста позиция отляво и направи удар, който шокира всички на стадиона с неточността си. С това приключи и всичко интересно в този мач.

beroe.eu

Третият период бе най-дълъг и почти болезнен за привържениците на двата тима. В следващите 60 минути нищо не бе в състояние да извади от летаргията двата тима и те приключиха при 0:0 мача.

Парадоксалното бе, че тимът на Миньор дори се прибра да пази резултата, а в последните секунди на срещата старши треньорът Стойчо Стоев направи две смени, сякаш за да запази равенството, което изглеждаше така и така осигурено предвид безидейната игра на домакините.

beroe.eu

Така Берое заема 12-ата позиция в класирането, а Миньор 9-ата, преди утрешните мачове от 15-ия кръг в елита.

Домакините излизат в очакван отпуск, докато Миньор ще продължи с тренировките, тъй като на 3-и декември играе с Тунджа в Ямбол в мач от 1/8 финалите за Купата на България.