2. - "А" група
  3. Берое се поизпоти за 2:1 над Любимец (ВИДЕО)

Берое се поизпоти за 2:1 над Любимец (ВИДЕО)

Отборът на Петър Хубчев се върна на победния път в "А" група след двете поредни поражения

Отборът на Берое спечели изключително ценна победа над Любимец като гост с 2:1. След двете поредни загуби, възпитаниците на Петър Хубчев взеха много важни три точки. Головете за гостите отбелязаха Давид Каядо и Елио Мартинс, а Диян Вълчанов намали минути преди края на двубоя.

Футболистите на гостите започнаха изключително мотивирано двубоя. В рамките на първите пет минути беройци създадоха две положения. Първо – Венци Христов стреля от границата на наказателното поле, но в аут. След това – Пламен Крумов центрира опасно, като стражът на Любимец не бе особено убедителен в намесата си.

В деветата минута най-накрая падна и гола за Берое. Каядо получи топката отляво, проби към центъра и стреля. Футболистът от Люксембург отбеляза изключително красиво попадение, след много точен удар от над 20 метра.

В 30-ата минута Елио Мартинс направи резултата 2:0. След центриране от корнер, Иво Иванов засече топката с глава, Рашков не се намеси по най-добрия начин и изусна топката в краката на Мартинс и на празна врата нападателят на Берое не сбърка.

Само минута след това Евандро Ронкато можеше да направи резултата класически. След страхотен пробив на бразилеца, нападателят на старозагорския отбор страля от границата на наказателното поле, като този път вратарят на Любимец плонжира и успя да избие в ъглов удар.

Втората част започна изключително интересно. Първо – Берое можеше да отбележи трети гол чрез Давид Каядо, който, след пас от Венци Христов, остана очи в очи с Рашков, но се засуети и прати топката право в ръцете на вратаря на домакините.

След това „дините“ се активизираха и пропуснаха да намалят резултата. След центриране от ъглов удар, Дончо Атанасов стреля, като току преди топката да влети във вратата на Караджов, вратарят на Берое успя да изчисти от голлинията.

В 74-тата минута домакините имаха претенции за дузпа, които не бяха уважени от главния съдия. Елио Мартинс падна в наказателното поле на Любимец и претендираше, че е съборен от Величко Величков, но ситуацията се разви много близо до страничния рефер и до помощник съдията зад аут линията, които не сигнализираха за нищо нередно.

В 85-ата минута Любимец намали резултата. След късо изпълнение на корнер, Самир Аесс центрира към непокрития Диян Вълчанов, който не сбърка при удара си.

В самия край на двубоя стана наистина напечено. В 90-ата минута Елио Мартинс можеше да реши всичко в мача. Мартинс бе изведен от Елиаш, но сам срещу Рашков прати топката покрай вратата на домакините.

Минута по-късно Любимец пропусна да изравни. Огнянов напредна добре и стреля, но Караджов се представи на ниво и спаси победата за Берое.

След днешния успех, Берое се намира на осмата позиция с 15 точки, а Любимец е двети с 13.