2. - "А" група
  3. Берое завърши редовния сезон с обрат срещу Черноморец (ВИДЕО+СНИМКИ)

Берое завърши редовния сезон с обрат срещу Черноморец (ВИДЕО+СНИМКИ)

Георги Костадинов и Атанас Зехиров донесоха успеха за заралии

Отборът на Берое завърши редовния сезон с победа с 3:1 като гост на Черноморец в мач от последния, 26-и, кръг преди началото на плейофите. Домакините бяха по-активни през първата част, но допуснаха отпускане в неговия край. През вторите 45 минути заралии взеха превез, с което взеха и успеха.

Първото полувреме премина под доминацията на бургазлии, които логично откриха резултата в 37-ата минута чрез Бекое, но една грека в отбраната в края на частта не позволи на "акулите" на се оттеглят с преднина на почивката.

През втората част "акулите" отбелязаха нови два гола. Атанас Зехиров направи 2:1 в 51-вата минута, а Елиаш оформи крайното 3:1 три минути след изтичането на редовните 90.

Домакините започнаха силно, но трудно стигаха до опасни удари към вратата на Караджов, въпреки че отбраната пред него не бе убедителна в действията си. Все пак в 37-ата минута тимът на Димитър Димитров поведе. След центриране от корнер, защитата на "зелено-белите" отново не се справи добре. Топката попадна в Бекое, който се разписа с удар отблизо. Това бе първи гол за нападателя откакто е част от отбора на Черноморец.

Буквално в последната ситуация от първата част гостите изравниха. Отбраната на "акулите" също показа, че не се намира в добра форма. Чипев прати топката в наказателното поле, тя не бе добре изчистена и попадна в Георги Костадинов, който по подобие на гола на домакините, отблизо разстреля Живкович.

Първата възможност през втората част се откри пред тима на домакините. Бекое не успя да засече добре центриране на Райков отдясно и от непосредствена близост с глава прати топката над вратата.

Само минута по-късно обаче Берое се възползва от нова грешка в отбраната на домакините и поведе. Атанас Зехиров открадна топката след непохватно отиграване на Крум Стоянов. Полузащитникът на Берое се озова сам срещу вратаря и с точен диагонален удар прати топката в долния десен ъгъл на Живкович.

10 минути преди края на мача отново Бекое пропусна от удобна възможност. След ново центриране на Райков нападателят на домакините с летящ плонж засече топката с глава, но Караджов демонстрира блестящ рефлекс и закова топката пред голлинията.

Крайното 3:1 оформи Елиаш в 93-тата минута, само седем, след като се бе появил на терена. Елиаш получи топката в центъра, напредна и с техничен удар прехвърли Живкович, осигурявайки трите точки за Берое.

След успеха си Берое запазва осмата си позиция с актив от 39 точки, докато Черноморец остава под чертата с 22. В първия кръг от плейофната фаза тимът на Петър Хубчев ще почива, докато бургазлии приемат състава на Любимец.