2. - "А" група
  3. Ботев (Вр) удари Берое под Аязмото (видео)

Ботев (Вр) удари Берое под Аязмото (видео)

Ботев (Враца) излъга Берое и го победи с 2:1 във втория мач на Ивко Ганчев начело на "зелено-белите".

Ботев (Враца) излъга Берое и го победи с 2:1 във втория мач на Ивко Ганчев начело на "зелено-белите". Срещата се игра в изключително тежки условия на наводнен терен и проливен дъжд. Илия Илиев откри резултата от дузпа в 52-ата минута. Емил Ангелов изравни отново от дузпа в 67-ата минута на срещата. Крайното 1:2 оформи Николай Владинов в 86-ата минута на срещата.

Във втората минута при фаул за Берое Слави Жеков центрира към Писаров, но защитата изби.

В 10-ата минута Веселин Пенев центрира за Емил Ангелов, който обаче бе пресиран добре от защитата на Ботев.

Минута след това Раденцов получи топката в наказателното поле на Берое, но Скорчев успя да го изпревари.

В 12-ата минута Тодор Христов стреля от пряк свободен удар, топката мина покрай стената и срещна лявата странична греда на вратата. Кълбото летеше към Везалов, който обаче не успя да го засече.

Пет минути след това гостите имаха две положения. В 17-ата минута при центриране на Михаил Петров към Раденцов след бърза атака от ляво, нападателят бе останал в засада.

В 19-ата минута при корнер от дясно на Христо Митов топката бе подадена късо от Жеков към Писаров, той върна кълбото към Жеков, но топката мина на сантиметри покрай вратата.

В 23-ата минута при центриране от фаул на Враца Скорчев излезе добре и улови. Преди това Зафиров се сблъска с вратаря и падна на терена.

В 28-ата минута при корнер от дясно на Митов Тодор Христов получи топката късо от Слави Жеков. Крилото стреля по земя, но не създаде опасност.

В 35-ата минута при центриране от дясно на Тодор Христов към ъгъла на малкия пеналт където бе Емил Ангелов, той засече с глава към далечния ъгъл на вратата, но топката мина на 50 сантиметра от гредата.

Минута след това беройци изпуснаха ново чисто положение. Тодор Христов напредна от ляво и центрира за Искрен Писаров, който от 6-7 метра насочи топката на сантиметри от дясната греда.

В средата на първото полувреме заваля доста силен дъжд и терена стана доста труден за игра.

След почивката първата опасност дойде за отбора на Ботев. В 47-ата минута Илия Илиев стреля от пряк свободен удар, но топката мина на сантиметри покрай вратата.

В 49-ата минута Писаров центрира към вратата. Вратарят сгреши, но Емил Ангелов не успя да стигне до топката.

В 51-ата минута Здравко Илиев фаулира Николай Христов в наказателното поле и реферът отсъди дузпа. Илия Илиев бе точен от бялата точка.

Две минути след това при удар на Веселин Пенев, топката мина на 50-60 сантиметри от вратата.

Най-чистата голова опасност за Берое дойде в 62-ата минута когато след перфектно центриране на Тодор Христов от дясно към малкия пеналт, топката попадна в непокрития Георги Андонов. Нападателят на Берое засече с глава, но топката мина на 50 сантиметра покрай рамката.

В 64-ата минута Тодор Христов центрира от дясно към наказателното поле, където Емил Ангелов засече с глава, но прати топката над гредата.

Две минути след това Николай Христов задържа Георги Андонов на 4-5 метра от наказателното поле фронтално на вратата и бе отсъден фаул. Георги Андонов стреля от пряк свободен удар, топката рикошира в играч от стената и мина на сантиметри над вратата излизайки в корнер.

В 67-ата минута при центриране в наказателното поле на Берое топката бе засечена от Везалов с глава, срещна гредата и излезе в корнер след рикошет в защитник.

Минута след това Емил Ангелов бе задържан за фланелката и реферът отсъди дузпа. Точен от бялата точка бе потърпевшия Ангелов.

В 76-ата минута при остър удар на Андонов по земя от 25 метра, Митов изчисти в корнер

В 77-ата минута след центриране от корнер Веселин Пенев отклони с глава, но вратаря успя да избие в аут.

В 86-ата минута Николай Владинов се разписа с глава след центиране на Илия Илиев и направи резултата 1:2.

В 88-ата минута вратарят на Ботев се размина с топката, тя попадна в Георги Андонов, който не успя да засече.

В продължението на мача Емил Ангелов засече добре топката, тя рикошира в защитник и излезе в корнер преди да попадне във вратата на гостите.