2. - "А" група
  3. Черно море измести Левски от 6-ото място след края на първия полусезон (+ВИДЕО)

Черно море измести Левски от 6-ото място след края на първия полусезон (+ВИДЕО)

Бакари носи победата на "моряците" над Любимец у дома

Черно море измести Левски от 6-ото място след победа 2:0 над Любимец в 13-ия кръг на първенството. И двата гола на „Тича” вкара Бакари, съответно в 5-ата и 57-ата минути. С успеха тимът на Георги Иванов събира 20 точки, с 1 повече от любимия на Гонзо Левски. Поражението за Любимец е четвърто поредно. С него отборът, воден от Красимир Мечев се смъкна с едно място и вече е 10-ти.

„Моряците” имаха тотално превъзходство и нямаха проблем да постигнат 13-та победа над абсолютен дебютант в елита през XXI век.

Освен това те остават един от четирите клуба, редом с Лудогорец, Литекс и ЦСКА, които още нямат загуба на свой терен през този сезон.

Черно море установи контрол над двубоя от самото начало и още в 5-ата минута откри резултата. Бакари вкара четвъртия си гол от началото на сезона, след като се измъкна от трапа за изкуствена засада и с премерен удар под плонжа на вратаря направи 1:0.

„Моряците” продължиха да са господари на терена, но не можеха да нанесат друг точен удар, докато гостите от Любимец нямаха изобщо шут към вратата дълго време.

В 33-ата минута Черно море пропусна 100-процентова възможност. Радослав Рашков изби със сетни усилия техничен удар на непокрития Райков, след като Бакари бе пропуснал хитро ниско центриране на Станчев.

Първият точен удар във вратата на домакините дойде в 35-ата минута, когато Орлинов центрира добре отдясно, Дончо Атанасов овладя, навлезе в наказателното поле и шутира, но слабо и Китанов улови.

Марадончо, както е известен, стреля още два пъти до почивката, като отново не затрудни Китанов, а веднъж не улучи вратата.

След почивката Котев и Росен Колев стреляха неточно с глава преди Бакари да отбележи втори гол в 57-ата минута. Коконов изведе Бубакар Нджие Камби, който преодоля голямо разстояние и останал сам срещу вратаря, изля цялата си злоба върху последвалия удар в долния ляв ъгъл.

Гамбиецът с испански паспорт Бакари продължи да прави каквото си иска на терена. В 75-ата минута той направи фантастично отиграване като гърдира центриране, укроти топката, промъкна се между двама и успя да добута топката към десния ъгъл, но Рашков успя да се намеси в последния момент, разтягайки се.

Така Черно море събра 20 точки и се изкачи до 6-ото място. С 4 повече на 5-ото място е Ботев (Пд).

Любимец се смъкна до 10-ата позиция заради победата на Локо (Сф) над „канарчетата”, оставайки с 13 точки.