2. - "А" група
  3. Черно море изстрада победата срещу Нефтохимик в ледения вятър на "Тича"

Черно море изстрада победата срещу Нефтохимик в ледения вятър на "Тича"

Паланков добута топката в 90-ата минута, за да запази 7-ото място на „моряците” пет кръга преди края на редовния сезон

Черно море постигна драматична победа 2:1 над бургаския Нефтохимик, който въпреки нулевото си финансиране се бори достойно в „А” група. Паланков добута топката в 90-ата минута, за да запази твърдо 7-ото място на „моряците” пет кръга преди края на редовния сезон, макар че се изкачи временно пред Левски на 6-ото. Иначе Райков изведе варненци малко след подновяването на играта, но Асен Христов изравни шест минути преди края. На два пъти гредите спасиха Черно море при удари на Петър Димитров, за да се стигне до последната редовна минута, когато Паланков през куп от играчи прокара кълбото зад голлинията.

Така отличната домакинска серия на Черно море нарасна на 17 мача без загуба.

Двубоят на „Тича” премина във вледеняващ вятър, който изключително затрудни двата отбора. Около 800 зрители измръзнаха, като агитката от Бургас наброяваше около 50 човека.

В първите минути гостите от Бургас натиснаха и можеха да открият резултата, но завърналият се Сашо Александров успя да запази суха вратата на увисналия Китанов. Най-опасният футболист за гостите беше Петър Димитров. Със своята повратливост той непрекъснато тормозеше отбраната на „моряците”.

Иначе първата част бе равностойна. Повече възможности имаха домакините. Георги Илиев и Бакари опитаха удари, които обаче или бяха слаби, или неточни.

3 минути след подновяването на играта Черно море откри с гол на Симеон Райков, който реализира 7-ото си попадения в „А” група от началото на сезона. Крилото получи пас от пробилия Окоро и копна топката над Денчев за 1:0.

Нафтата отговори с шут в гредата на Петър Димитров в 55-ата минута.

Расим пропусна да удвои в 69-ата, а Денчев с мъка изби рикоширал удар на Георги  Илиев от фаул в 71-ата минута.

Ситуацията за Черно море се усложни в 84-ата минута, когато Асен Христов изравни, но с основна заслуга за гола бе обичайният заподозрян Петър Димитров с фантастичен пробив.

Последният дори можеше да осъществи пълен обрат минута по-късно, но отново гредата спаси домакините.

В крайна сметка Черно море успя да изтръгне победата. Това стана с изтичането на 90-ата минута. В меле от играчи, в което имаше жестоко дърпане, а Денчев се бореше сред 7-8 човека, повечето от които „моряци”, Паланков добута във вратата и донесе трите точки.

С тях тимът на Георги Иванов събира 34, като в момента води с 5 на осмия Берое, който по-късно днес посреща Локомотив (София).

Нафтата остава със своите 12 на 13-ото място, но заслужава само адмирации за борбената си и достойна игра.