2. - "А" група
  3. Черно море победи Локомотив (Пловдив) като гост (ВИДЕО)

Черно море победи Локомотив (Пловдив) като гост (ВИДЕО)

Черно море успя да постигне победа с 2:0 при гостуването си на Локомотив Пловдив в среща от 37-ия кръг на "А" група, първа седмица на плейофите.

Домакините са разтърсвани от организационни проблеми и от доста време това влияе на представянето на тима.

Гостите откриха срещата още в 11-ата минута. След добра атака отдясно Александров центрира много добре в наказателното поле и качи топката на главата на Димо Атанасов, който с удар от няколко метра реализира.

Гостите бяха на косъм да удвоят преднината си, но няколко минути след това Бакари от 4-5 метра не успя да преодолее Акалски.

Домакините заиграха по-активно след почивката, но това не даде нужния резултат и те не стигнаха почти до голови положения с изключение на един хубав удар на Камбуров в 50-ата минута, който бе избит от Китанов.

В 92-ата минута варненци оформиха крайния резултат. Бакари излезе на добра позиция за стрелба и отправи удар след който топката рикошира в страничната греда и крака на Акалски, за да влезе във вратата.

След този мач Черно море заема 6-ото място в класирането с актив от 54 точки, а Локо е 7-и с 49. Няма промяна в позициите и на двата тима.

„А” ФГ, 37-и кръг:

ЧЕРНО МОРЕ – ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 0:2
0:1 Атанасов (11’)
0:2 Акалски (90’ автогол)

Локомотив (Пд): Акалски, Ас. Георгиев, Грънчов (46’ Намуши), Делев, Тодоров, Йошев (59’ Илиадис), Ндайе (46’ Трифонов), Камбуров (к), Диего, Якимов, Белаид
Неизползвани резерви: Костадинов, Кики, В. Георгиев, Йовчев
Старши треньор: Александър Станков

Черно море: Китанов, Станчев, Венков, Александров, Сталев, Паланков (60’ Бергонси), Д. Георгиев, Д. Атанасов, Коконов (60’ Домовчийски), Божилов (85’ Атанасов), Бакари
Неизползвани резерви: Дашев, Расим, Петров
Старши треньор: Георги Иванов

Жълти картони: Ас. Георгиев, Диего, Илиадис (Локомотив)
Съдия: Таско Тасков, София
Стадион: „Локомотив”, Пловдив

Най-интересното по минути:

Край на мача

/0:2/ 90 мин. Гооооол.  Бакари стреля, топката рикошира в страничния стълб, а след това в крака на вратаря Акалски и се влезе в мрежата на Локомотив за 2:0

60 мин. Първа смяна за Черно море на мястото на Коконов в игра влиза Домовчийски

Начало на второ полувреме

Край на първо полувреме

45 мин. Китанов спасява хубав изстрел на Делев

35 мин. Божилов стреля, но топката мина на сантиметри над напречната греда

17 мин. Бакари стреля, но вратаря Акалски успя да избие,  Коконов овладя стреля, но топката излиза в аут.

/0:1/ 11 мин. Гооооооооооол. Александър Александров центрира по перфектен начин топката към Димо Атанасов, които с глава прати топката във врата на Локомотив за 1:0