2. - "А" група
  3. Черно море победи Септември (Симитли) на път за Варна

Черно море победи Септември (Симитли) на път за Варна

Головете за Черно море вкараха Георги Илиев и Сашо Александров, а почетното попадение за Септември (Симитли) бе дело на Асен Топузов.

Черно море  победи с 2:1 втородивизионния Септември в контролна среща, която се игра на стадиона в Симитли, предаде кореспондентът на Novsport.com. Трите попадения в мача паднаха през второто полувреме. Головете за Черно море вкараха Георги Илиев и Сашо Александров, а почетното попадение за Септември (Симитли) бе дело на Асен Топузов.

Заради жегата двата отбора се разбраха да изиграят мача в две полувреме от по 40 минути. Двубоят изгледа и финансовия благодетел на Септември и кмет на Симитли Апостол Апостолов. Отборът на Септември (Симитли) направи силно първо полувреме, в което не допусна попадение. Най-чистото положение домакините пропиляха в 30-ата минута. Тогава Мирослав Николов отне спорна топка, центрира остро в наказателното поле, но там с нея се размина Антонио Михайлов. В 36-ата минута гостите от Варна имаха претенции за дузпа, но преди това имаше вдигнат флаг за засада.

Четири минути по-късно Стоян Васев отрази удар на дошлия на проби в Черно море бразилец Еденилсон.

През второто полувреме двамата треньори Стефан Генов на Черно море и Стефан Гошев на Септември (Симитли) извърши доста промени. За варненци в игра не се появи „пантерата” Хермес Паломино.

В 47-ата минута Георги Илиев изведе „моряците” напред в резултата след отлично изпълнен пряк свободен удар и прати топката неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата. Десет по-късно Сашо Александров удвои за 2:0 след груба грешка в отбраната на домакините. В 74-ата минута Смилен Златанов удари греда за Септември, а две минути по-късно Асен Топузов вкара почетното попадение за тима от Симитли. При головата ситуация се отличи Атанас Николов, който завлече двама бранители в наказателното поле, видя свободния Топузов, а последният с прострелян удар се разписа.

Загубата е шеста в контролите за Септември (Симитли) от началото на лятната подготовка. Следващата контрола е в събота отново от 11.00 часа на стадиона в Симитли срещу Пирин (Благоевград).

След мача приключи лагерът за Черно море в Банско и отборът се прибра във Варна.

Септември (Симитли): Стоян Васев, Мирослав Николов, Радослав Митревски, Димитър Коемджиев, Иван Балтов, Анатоли Лулейски, Антон Мангурев, Антонио Михайлов, Давид Гълъбов, Радослав Бачев, Костадин Марков ( Мартин Костадинов, Зоран Ефремов, Атанас Николов, Цветан Николов, Смилен Златанов, Методи Илиев, Велизар Попвасилев, Ивайло Иванов, Асен Топузов, Велизар Попвасилев, Тихомир Костурков.

Черно море: Георги Китанов, Мартин Дечев, Детелин Димитров, Александър Александров, Росен Колев, Християн Попов, Еденилсон, Илиян Капитанов, Стамен Ангелов, Марлон Фернандес, Мирослав Манолов ( Сашо Александров, Живко Атанасов, Ивелин Янев, Георги Илиев и Атанас Илиев, Бекир Расим.

Павлин Николов с пълно доверие към Кириакос Георгиу

Благодетелят на Спартак Варна излезе с официална позиция

Тунчев: Радва ме това, че държим ниво

"Днес изиграхме добър двубой до момента, в който ни налегна умората"

Керкез: Една грешка промени всичко

"Можехме да направим повече"

ЦСКА лети в петък за Варна

„Червените“ обявиха програмата до мача с Черно море

Арда пак би Ботев Пд и влезе в топ 6 (ВИДЕО)

Груба грешка на Там доведе до единствения гол и червен картон

Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна! (ВИДЕО)

Треньорът на Черно море бе много доволен от успеха в дербито срещу Спартак

Кириякос за призивите на феновете на Спартак (Варна): Всеки има право на мнение! (ВИДЕО)

"Дузпата ни извади от равновесие", коментира той след загубата в "морското" дерби