2. - "А" група
  3. Черноморец пропусна да разгроми австрийския Вакер Тирол

Черноморец пропусна да разгроми австрийския Вакер Тирол

Черноморец-Бургас доминираше, но вместо да разгроми „Вакер Тирол”, стигна само до равенство 1:1 с есенния лидер на австрийската втора дивизия. Контролата се игра в Анталия на отличен терен, въпреки непрестанния ситен дъжд.

„Черноморец-Бургас” доминираше, но вместо да разгроми „Вакер Тирол”, стигна само до равенство 1:1 с есенния лидер на австрийската втора дивизия. Контролата се игра в Анталия на отличен терен, въпреки непрестанния ситен дъжд.

Първото полувреме не предложи много емоции. Действията се развивиха предимно в средата на терена и за двамата вратари не се отвори работа. След почивката мениджърът Красимир Балъков направи доста смени в състава на „акулите”, като в игра за 45 минути влезе и румънският младежки национал на проби Кристиян Мускалу. Черноморци очертаха силен натиск и в 47-мата минута Адриан Фернандес стреля в напречната греда.

Малко по-късно Матиас Морис беше изведен сам срещу вратаря, но в последното докосване си поведе дълго топката и беше блокиран. В 65-ата минута се стигна до логично откриване на резултата след чудесна триходова комбинация. Николай Кръстев пусна 25-метров пас по конец за Фернандес, който надбяга по левия фланг прекия си пазач, а центрирането му беше оползотворено от Костадин Дяков с техничен удар. Увлечени от гола и амбицирани да удвоят преднината си, бургазлии допуснаха грешка в защита и позволиха на Марсел Шрепа да изравни с диагонален шут в 68-мата минута.

До края на мача играта се водеше изцяло в половината на австрийците, но последва истински сериал от пропуски. Мартин Тошев беше най-близо до отбелязването на победен втори гол, ала не успя да го реализира. Веднъж и той разтресе напречната греда, а в друга ситуация прехвърли вратаря, но топката тупна на сантиметри от десния стълб. В последните минути и Цветомир Цонков имаше малшанса да стреля съвсем близо край целта от границите на наказателното поле.

Контролата беше последна за „акулите” на лагера им в Анталия. В другите си проверки на турска земя те завършиха 1:1 с „Рапид” /Виена, Ав/, 0:2 с „Динамо” /Букурещ, Рум/ и 2:2 с „Винтертур” /Швц/. В петък отборът се прибира в Бургас.

Спас Делев: Лудогорец има уникални футболисти