2. - "А" група
  3. Едо чака първи успех на „Герена"

Едо чака първи успех на „Герена"

И двете визити на специалиста на този стадион завършват 1:1

Едуард Ераносян ще гони днес първа победа над Левски на стадион „Георги Аспарухов". Специалистът само два пъти е гостувал като треньор на този стадион, като и двата пъти си е тръгвал от него с равенство 1:1. Като цяло Едо има положителен баланс срещу Левски - 2 победи, 3 ремита и едно поражение.

Най-успешната за Ераносян година срещу Левски е 2003-а. Тогава през есента неговият Локомотив разбива сините с 3:1 в Пловдив. На 3 октомври 2003-а черно-белите нанасят своя удар в края на първото и началото на Второто полувреме. Бившият играч на Левски Владимир Иванов-Фугата открива за домакините в 41-ата минута, а само две по-късно Мартин Камбуров също пронизва вратата на столичани. В 49-ата минута македонецът Бобан Янчевски прави преднината на Локо Пд класическа, а настоящият главен скаут на Левски Георги Чиликов оформя крайния резултат в 74-ата минута.

След края на срещата Ераносян възкликва: „Вкарахме три гола на Левски. Досега в първенството никой не го е правил. Ние успяхме и сме горди. Не бива никой да подценява победата ни, която хич не бе лека. Левски си е Левски, независимо в какво състояние се намира. След такъв мач е много лесно да се говори, но на терена бе друго. Смятам обаче, че владеехме напълно положението. И трите ни попадения бяха заслужени, защото бяха подплатени с добра игра. Тази победа не ни прави фаворити за титлата", казва тогава Едо. С успеха черно-белите се утвърждават на първо място в класирането.

До края на годината Локо на Ераносян среща още два пъти Левски - в 1/4-финали за Купата на България. Черно-белите взимат добър турнирен резултат на „Герена". В 55-ата минута шаранът на Левски Ниогу-Демба Нирен вкарва за 1:0, но 11 по-късно Мартин Камбуров изравнява. Пловдивчани са безпощадни на реванша у дома - 3:0, и продължават напред.

През пролетта на 2004-а Ераносян временно е отстранен от Локо и не води тима на „Герена" за първенство. След срещата със сините обаче е върнат на поста и в крайна сметка тимът ликува с първата (и засега единствена) титла в историята си.

През сезон 2005/06 Локо пада от Левски с 2:4 в първия кръг на първенството. Следващата му среща със столичани е през пролетта на 2007-а, когато води Берое. Тогава той спира сините с 0:0 в Стара Загора, като това за малко да коства на Левски титлата.

През миналия сезон бе вторият мач на Ераносян като треньор на „Герена". На 18 октомври 2015 година той изведе Лудогорец на „Георги Аспарухов". Домакините откриха чрез Живко Миланов през първата част, но след точно изпълнен фаул на Клаудиу Кешерю разградчани си тръгнаха с точка.

ИЗВЪНРЕДНО: Левски продава Сангаре

Нападателят на Левски може да отиде в Египет

Радослав Златков: Аз стоя твърдо зад Александър Томаш (ВИДЕО)

„Мечтата ми е с новия стадион да спечелим титлата“

Спартак (Вн) към феновете: Състоянието на клуба е стабилно

Ръководството на Спартак (Варна) излезе с обръщение до привържениците, с което да ги успокои, че състоянието на отбора е стабилно и футболистите продължават да се подготвят за предстоящите мачове.

Новият шеф в ЦСКА: Нямам капка съмнение в нашия успех (ВИДЕО)