2. - "А" група
  3. Гол от дузпа в края спаси Локомотив (Пловдив) срещу Берое в Стара Загора (видео)

Двубоят на стадион "Берое" завърши наравно - 1:1, гостите се добраха до точката в 89-ата минута

Берое и Локомотив (Пловдив) не успяха да излъчат победител в сблъсъка помежду им от 22-ия кръг на родната „А” група и завършиха наравно 1:1. Двубоят се проведе на стадион „Берое” в Стара Загора, а домакините успяха да открият чрез Давид Каядо в 24-ата минута и имаха преднина до заключителната част от срещата, когато Локомотив възстанови равенството. Гостите успяха да направят резултата 1:1 в 89-ата минута, след като Христо Златински се разписа от дузпа, отсъдена за съприкосновение между Владислав Якимов и Михаил Венков в наказателното поле на Берое.

Началните минути на срещата бяха спокойни, като първата по-интересна възможност пред една от двете врати дойде в 9-ата минута, когато Стефан Велев пробва удар от воле, но кълбото премина вляво от вратата на Иван Караджов. В 19-ата минута целият стадион изрази подкрепата си към Стилиян Петров, като присъстващите на стадион „Берое” станаха на крака и в продължение на една минута ръкопляскаха.

Резултатът бе открит в 24-ата минута, когато Давид Каядо успя да даде аванс на домакините. Играчът на Берое се справи с Танко Дяков и Михаил Венков, след което стреля към вратата на Иван Караджов, а кълбото влетя неспасяемо в мрежата на гостите, като по този начин тимът на Илиан Илиев поведе с 1:0.

Малко след като изтече половин час игра от началото на мача, Антонио Ливраменто можеше да удвои аванса на своя тим, но ударът му премина малко над напречната греда. До края на първата част Стефан Велев също пробва късмета си, стреляйки към Караджов от границата на наказателното поле, но кълбото премина много близко до дясната греда.

Йордан Тодоров пък пропусна да изравни резултата в 42-ата минута, след като отправи изстрел към Кирил Акалски. Топката обаче премина вдясно от вратата на домакините. До почивката не се стигна до нов гол и така след 45 минути игра Берое водеше на Локомотив (Пловдив) с 1:0.

Гостите можеха бързо да изравнят почти веднага след подновяването на играта, но след центриране в наказателното поле на Берое, Владимир Зафиров се намеси решаващо и изби. Малко след това домакините получиха отлична възможност да поведат с два гола – Антонио Ливраменто отправи изстрел от около десетина метра, но Иван Караджов с отличен рефлекс попречи на кълбото да влети в мрежата му и изби в корнер.

Малко след като изтече час игра от началото на мача, топката бе центрирана в наказателното поле на гостуващия тим, Владимир Зафиров отправи изстрел с глава, а кълбото премина вляво покрай вратата на Иван Караджов. В 65-ата минута Здравко Лазаров се нагърби с изпълнението на пряк свободен удар за Локомотив и стреля директно към Кирил Акалски, но кълбото премина над напречната греда.

В 75-ата минута гостите успяха да изравнят, но попадението не бе зачетено поради засада. Сержиньо центрира кълбото в наказателното поле на домакините, играч на Локомотив отклони кълбото, а то бе засечено от Юнес Бенжалюн, който отбеляза, но голът бе отменен заради засада на Бенжалюн. Последваха минути, в които Локомотив се хвърли в атака в опит да достигне до равенството, но Берое се бранеше добре.

В 85-ата минута гостите пропиляха една от най-добрите си възможности в мача. Михаил Венков бе изведен зад отбраната на Берое, като бе очи в очи със стража Кирил Акалски, но вместо да стреля, реши да подава към свой съотборник и играч на Берое изчисти кълбото, предотвратявайки опасността. Така се стигна до 88-ата минута, когато гостите получиха правото да изпълнят дузпа. Главният съдия отсъди 11-метровия наказателен удар за съприкосновение между Владислав Ямуков и Михаил Венков. Зад топката застана Христо Златински и с хладнокръвно изпълнение в десния ъгъл на Кирил Акалски изравни – 1:1.

До края на мача не се стигна до нов гол и така двата тима завършиха сблъсъка помежду им наравно. След равенството Берое е 10-ти с 21 точки, а Локомотив (Пловдив) заема 7-ото място с 40 пункта.

ИЗВЪНРЕДНО: МС даде Герена на Столична община

Потвърдено: ЦСКА без Хайнц срещу Берое