2. - "А" група
  3. Хасково и Локо (Сф) не си вкараха на "Ямача"

Хасково и Локо (Сф) не си вкараха на "Ямача"

Даниел Генов изтърва сам срещу вратаря в последните секунди, Иван Скерлев тресна гредата, гонят помощника на Васев

Хасково и Локомотив (София) завършиха 0:0 в среща от 5-ия кръг на „А” група. Двубоят на „Ямача” ще се запомни с две положения на гостите преди почивката, едно чисто в последните секунди на мача, когато Даниел Генов изтърва, останал сам срещу вратаря, и греда на домакините след подновяването на играта на Иван Скерлев.

Скуката взе връх през първото полувреме, докато градусите на напрежението се покачиха през второто, когато помощник-треньорът на Локомотив Диян Петков бе изгонен от скамейката, а главният съдия Мартин Стоименов показа пет жълти картона.

Нулевото равенство слага край на негативната серия на Хасково от три поредни загуби след победата над шампиона Лудогорец в първия кръг. Локомотив пък записа първо равенство след 11 мача за първенство без такова (7 победи и 4 загуби).

За Хасково в игра се завърнаха ветераните Емил Ангелов и Дончо Атанасов, които пропуснаха срещата с ЦСКА. Двамата обаче бяха заменени предсрочно. Треньорът на Локо Димитър Васев използва Даниел Генов на върха на атаката в отсъствието на контузения титулярен нападател Ламджед Шехуди, а Петър Димитров получи шанс по фланга.

Двата отбора играха отново в Хасково след 21-годишна пауза.

Преди мача, на който присъстваха около 2500 зрители, Васил Велев бе награден за 100-ия си мач в „А” група.

Първата възможност бе за Хасково. Емил Ангелов напредна и шутира силно към вратата на Локомотив, но Божидар Митрев отрази удара.

В 6-ата минута домакините имаха претенции за дузпа, след като Васил Велев падна в наказателното поле на Локомотив, но арбитърът Мартин Стоименов не реагира.

Първото положение създадоха гостите от София. Иво Иванов се размина с центриране на Владислав Романов от свободен удар и пропусна да открие резултата.

В 17-ата минута пък гостите претендираха за дузпа след съприкосновение между защитник и Петър Димитров. И тази ситуация обаче бе подмината от рефера.

Любопитното е, че в шестте домакински мача на Хасково срещу Локо Сф досега не е отсъждана дузпа.

Иначе теренът на Ямача беше тежък заради изсипалия се дъжд преди началото на двубоя, който изглеждаше равностоен.

Локомотив създаде второ положение в 28-ата минута, когато Петър Димитров би в аут от няколко метра.

Така, след по-чисти положения за гостите и по-голямо притежание на топката на домакините дойде почивката.

Напрежението след почивката се покачи. Хасковлии започнаха да атакуват вратата на Локо, но Райнов и Ангелов стреляха право в ръцете на Митрев.

Впоследствие помощник-треньорът на Локомотив Диян Петков бе изгонен за протест при един неотсъден фаул за гостите от София, а съдията започна по-често да бърка в джобчето с картоните. До 79-ата минута бяха показани шест жълти картона.

На терена прехвърчаха искри при отсъждане на свободен удар за Хасково преди Иван Скерлев да уцели гредата на вратата на Локо (Сф).

Всичко вървеше към логично нулево равенство. Даниел Генов от Локомотив обаче можеше да го развали в последните секунди, когато излезе сам срещу вратаря, но изпрати топката в аут.

Така, Хасково събра 4 точки в своя актив, като остана 11-ти, предпоследен, колкото има Левски преди домакинството на Ботев (Пд). Локо (Сф) вече е 5-ти със 7 точки.