2. - "А" група
  3. Иво Иванов лиши Миньор от победа в Благоевград

Иво Иванов лиши Миньор от победа в Благоевград

Пирин и Миньор Пк не излъчиха победител в югозападното дерби от 8-ия кръг на „А” група. Срещата на стадион „Христо Ботев” завърши 1:1. Витанов изведе „чуковете” напред в резултата в 65-ата минута. Иво Иванов си отбеляза автогол десет минути преди края и лиши своите от успех в Благоевград.

Първите десет минути преминаха в мъжка битка в средата на терена. В 36-ата минута домакините можеха да открият резултата, след като топката бе върната към Ивайло Иванов, който се подхлъзна и едва изпревари връхлитащия Костов, за да избие.

Две минути след подновяването на играта Руслан Иванов от тима на домакините шутира от дистанция, но Иво Иванов се намеси решително и запази вратата си суха.

В 65-ата минута гостите стигнаха до гол. Любомир Витанов отбеляза за Миньор, след като получи добър пас и с плътен удар прати топката в мрежата на Макенджиев.

Пирин пропусна да изравни в 76-ата минута, когато Костов остана очи в очи с Иво Иванов, но вратарят предотврати сигурно попадение, избивайки с крак.

В 80-ата минута Иванов обаче капитулира. След удар на Станислав Костов от границата на пеналта топката срещна гредата, удари се в гърба на стража на гостите и влезе във вратата му – 1:1.

Така двата отбора прибавиха по една точка в актива си. Пирин се изкачи до 11-ото място в класирането с актив 8 точки. Миньор остава под чертата. Перничани са 15-и с 4 точки.

Пирин – Миньор 1:1
0:1 Витанов (65)
1:1 Иванов (80) /авт./

Пирин: Макенджиев (к), Р. Иванов, Михов, Молдованов, Митревски, Попев, Дюлгеров, Златковски (Воденичаров 60), Костов, Якимов (Стойков 60), Кондев (Костадинов 46).

Миньор: Ив. Иванов (к), Божиков, Олегов, Златков, Й. Тодоров (Рангелов 83), Траянов, Янкович (Хр. Господинов 60), Петров, К. Хазуров (Христозов 90), Витанов, Марков.

Жълти картони: Костадинов (П), Божиков, Витанов, Хр. Господинов (М)
Съдия: Георги Йорданов

Стадион: „Христо Ботев”, Благоевград