2. - "А" група
  3. Калиакра и столичните "железничари" сътвориха скучно 0:0 (видео)

Калиакра и столичните "железничари" сътвориха скучно 0:0 (видео)

Домакините бяха по-активни през по-голямата част от двубоя, но не успяха да реализират положенията си на градския стадион в Каварна

Отборите на Калиакра (Каварна) и Локомотив (София) завършиха наравно 0:0 в своя сблъсък от програмата на 15-ти кръг на "А" група. Домакините показаха по-голямо желание за победа и бяха по-активни през по-голямата част от двубоя, но не успяха да реализират създадените положения пред вратата на Галев. Преди началото на срещата подаръци и букети с цветя бяха връчени на бившия футболист на Локо Юлиан Петков, който сега се подвизава в Каварна. Поводът бе 150-ият двубой на Петков в "А" група.

Двубоят започна равностойно, като първоначално се усещаше лек натиск на гостите, който скоро бе овладян от Калиакра. Каварненци демонстрираха повече активност през всичките 90 минути и може дори да се счита, че те изпуснаха победата днес.

В 10-та минута домакините отправиха първия си удар към вратата на Локомотив чрез Филипов, който обаче уцели противников играч и топката не стигна до вратата. В 18-та минута дойде и първата опасна ситуация пред вратата на „железничарите” – Раденцов бе добре намерен от Садула на чиста позиция, но неконцентрирана изява попречи на удара му да порази целта.

В следващите минути мачът продължи с ниско темпо инай-интересното бяха множеството центрирания на футболистите на Калиакра към пеналта на гостите, от които не излезе нищо опасно.

В 40-та минута Детелин Димитров намери Цачев в наказателното поле на противника, но изстрелът на Цачев се оказа твърде неточен, за да порази вратата. Две минути по-късно Садула също опита удар от около 25 метра фронтално срещу вратата на Локо, но на пътя на топката застана противников защитник.

В продължението на първото полувреме дойде и едно от най-чистите положения за домакините. Вратарят на Локомотив не се разбра с бранителя пред него при едно центриране, което позволи на Антон Петров да отправи удар, който обаче мина на около метър покрай целта.

Секунди по-късно каварненци поискаха дузпа за игра с ръка на футболист на Локо в собственото му наказателно поле, но главният съдия Стефан Спасов прецени, че такава няма.

През второто полувреме двата тима продължиха да демонстрират ниско качество футбол и липса на интересни ситуации. Все пак в 48-та минута страхотен удар на Раденцов бе трудно избит от стража на „железничарите” Галев.

Десет минути по-късно Дафчев опита да порази вратата на домакините, но вратарят Цветан Димитров внимаваше и изби в ъглов удар, от който не последва нищо опасно. Секунди по-късно футболистите на Калиакра нацелиха горната греда на вратата на Локо, но при центрирането на Марчо Дафчев бе отсъдена и засада.

В 67-та минута каварненци отново изискаха да бъде отсъдена дузпа за игра с ръка на противников играч в пеналта на Локо, но Стефан Спасов отново прецени, че нарушение няма. До края на двубоя чисти положения пред двете врати нямаше и след 90 минути игра с ниско темпо двата отбора завършиха при резултат 0:0.