2. - "А" група
  3. Калиакра удари Спартак (Варна) в контрола

Калиакра удари Спартак (Варна) в контрола

Втородивизионният Спартак 1918 (Варна) загуби като домакин втората си контрола от елитния Калиакра с 1:2.

Втородивизионният Спартак 1918 (Варна) загуби като домакин втората си контрола от елитния Калиакра с 1:2. Двата отбора изиграха равностойно първо полувреме, но головите ситуации липсваха. Домакините откриха резултата в 35-та минута, когато Марин Петров изпълни отлично пряк свободен удар и реализира от около 25 метра. В самия край на полувремето гостите можеха да изравнят, но след удара с глава на Иван Цачев и намеса на вратаря на Спартак топката се отби в горната греда.

В 48-та минута Михаил Михалев можеше да вкара нов гол за домакините, но вратарят на Калиакра саси удара му от около 25 метра. Гостите изравниха в 59-та минута с гол шедьовър на Милен Бонев, който от 30-тина метра с прецизен шут вкара точно под напречната греда. Успеха на гостите донесе Джунейт Яшар с гол в 83-та минута на мача. Преди това между 79-та и 81-ва минута домакините пропиляха две чисти положения чрез Пламен Иванов и Янаки Смирнов.

Това е първа загуба на Спартак в контролите и първа победа за Калиакра, която досега имаше равенство и загуба.