2. - "А" група
  3. Колев оставя Генчев извън състава и срещу Марек

Колев оставя Генчев извън състава и срещу Марек

Славия гостува на Марек в мач от втората шестица

Треньорът на Славия Иван Колев смята пак да се откаже от услугите на опитния полузащитник Станислав Генчев. 34-годишният футболист няма да започне като титуляр и срещу Марек днес. Този път за разлика от домакинството на Локо Пд обаче той ще попадне в групата. До момента от началото на пролетния полусезон бившият футболист на Левски, Литекс и Лудогорец има само един мач -срещу Хасково (5:1).

Очаква се днес отново шанс под рамката на вратата за белите да получи Марио Кирев. Той се представи силно срещу Локо Пд и опази мрежата си суха. Това е убедило Иван Колев да му гласува доверие засметка на Георги Петков.

През седмицата от фен-клуба на Марек пък призоваха за солидна подкрепа за двубоя със Славия. Според привържениците днешната среща е най-важната за дупничани през сезона дотук и трябва да бъде спечелена на всяка цена.

Марек не е отбелязал гол в елита от 8 ноември миналата година, когато Кристиян Петков се разписа в мрежата на Черно море в 49-ата минута при загубата с 1:3 на "Бончук". Това прави точно 761 минути, или близо 13 часа без попадение.

Вероятни състави:

Марек: Ем. Михайлов, М. Димитров, Лахчев, Кавдански, Б. Николов, Гаров, Д. Петков, Колев, Кръстовчев, Д. Атанасов, Абушев.

Славия: Кирев, Диего, Везалов, Касай, Пл. Крумов, К. Дяков, П. Атанасов, Манзоро, Вълчанов, Фонсека, Р. Василев.