2. - "А" група
  3. Левски би Локо (Сф) с 4-ия гол на Калво в подготовката, Жуниор дебютира с асистенция, Кристовао - с нищо (видео+снимки)

1000 дойдоха на "Герена" в слънчевия неделен ден

Левски победи Локо (Сф) с 1:0 в поредната си контрола по време на зимната подготовка. Двубоят се проведе на игрището с изкуствена настилка на стадион "Георги Аспарухов" пред около 1000 зрители. Единственото попадение в срещата реализира възродения Тони Калво, който се появи през второто полувреме като резерва.

Левски имаше надмощие през първото полувреме и по-качествените атаки създаде тимът на Николай Костов, но без резултат. Локомотив обаче бе отборът, който удари греда чрез Стоев от свободен удар. През второто „сините” реализираха красиво попадение, дело на резервата Тони Калво с плонж. Иначе Локомотив пропусна по-чистите положения след почивката, като най-изгодните се откриха пред Юлиян Петков и Владо Манчев. Но и двамата не уцелиха вратата. Вратарят на Левски Пламен Илиев също имаше заслуга за „сухата мрежа” заради сигурните си изяви под рамката.

В 14-ата минута новото попълнение Жуниор, който направи неофициалния си дебют и беше най-деен за „сините” през първата част, се озова на добра позиция в наказателното поле, но стреля високо над вратата. Локо отговори с греда. В 20-ата минута Младен Стоев-Маджо уцели левия страничен стълб зад Пламен Илиев с шут от пряк-свободен удар.

В 26-ата минута Иван Цветков получи кълбото на чиста позиция в наказателното поле, направи финт и стреля, но ударът му бе блокиран. Минута по-късно и Жуниор имаше възможност да отбележи, но отново защитата на Локо се справи.

В 38-ата минута Левски създаде най-чистата си възможност за гол. Жуниор проби отляво в наказателното поле и пусна успореден на голлинията пас за Дани Младенов. Вратарят Галев бе елиминиран, но Кристиян Добрев попречи на крилото да реализира, което му коства лека контузия.

Точно преди почивката Дани Пеев засече с глава центриране от ъглов удар, стреля под гредата, но Пламен Илиев успя да спаси и почивката дойде.

През второто полувреме неофициален дебют за Левски направи новото попълнение Кристовао Рамос. Той обаче не впечатли с играта си, за което призна и Николай Костов след мача.

В 53-ата минута Иво Иванов направи фрапираща грешка, от която обаче не успя да се възползва Юлиян Петков. Той излезе сам срещу вратаря, но стреля лошо.

В 55-ата минута Левски откри резултата. Резервата Калво засече с красив плонж центриране на друго ново „синьо” попълнение Жуниньо и се разписа за четвърти път през зимната подготовка.

Десет минути по-късно Локото можеше да изравни. Пламен Илиев излезе неразчетено и Юлиян Петков открадна топката. Опитният играч на железничарите обаче не успя да отправи точен удар и пропиля възможността.

Смените в двата състава разстроиха играта и мачът стана махленски.

В 72-ата минута Левски получи право на дузпа за игра с ръка в наказателното поле от страна на защитник на Локомотив. Валентин Галев обаче отрази удара на Тасевски от бялата точка.

Боецът Кристиян Добрев трябваше да чисти от голлинията в 83-ата минута преди Локо (Сф) да изпусне няколко отлични възможности за изравнителен гол.

Първо в 83-ата минута Атанасов засече с глава центриране отдясно, като стреля много силно, но Пламен Илиев със сетни усилия успя да спаси. Две минути по-късно Владо Манчев излезе сам срещу вратаря, но стреля в аут и публиката на Левски го подигра. Иначе го псуваше цяло второ полувреме заради миналото му, което е свързано с ЦСКА.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК

Павлин Николов с пълно доверие към Кириакос Георгиу

Благодетелят на Спартак Варна излезе с официална позиция

Тунчев: Радва ме това, че държим ниво

"Днес изиграхме добър двубой до момента, в който ни налегна умората"

Керкез: Една грешка промени всичко

"Можехме да направим повече"

ЦСКА лети в петък за Варна

„Червените“ обявиха програмата до мача с Черно море

Арда пак би Ботев Пд и влезе в топ 6 (ВИДЕО)

Груба грешка на Там доведе до единствения гол и червен картон

Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна! (ВИДЕО)

Треньорът на Черно море бе много доволен от успеха в дербито срещу Спартак

Кириякос за призивите на феновете на Спартак (Варна): Всеки има право на мнение! (ВИДЕО)

"Дузпата ни извади от равновесие", коментира той след загубата в "морското" дерби