2. - "А" група
  3. Литекс победи Спартак Варна с 2:1

Литекс победи Спартак Варна с 2:1

Литекс победи състава на Спартак Варна с 2:1. С тази победа отборът от Ловеч завършва есенния полусезон на трета позиция. Домакините започнаха да натискат още от самото начало на срещата и още при първата си по-сериозна атака можеха да стигнат до гол. Дубала опита красиво изпълнение на задна ножица, но топката попадна в ръцете на вратаря на Спартак. В 7-та минута Литекс направи невероятен пропуск. Венков центрира отляво, Дубала игра с глава и топката достигна до Бибишков, който от 3-4 метра стреля много слабо и защитник на гостите изчисти от гол линията. В 19-та минута десният краен бранител на Литекс Станислав Манолев отправи прострелно центриране в наказателното поле на гостите, но вратарят Цанков улови топката пред краката на Ивелин Попов. Само 2 минути по-късно отново капитанът на домакините бе в центъра на вниманието. Попов опита хубав фалцов удар, но Цанков отново бе на своето място. Едва в 30-та минута Спартак създаде първата по-сериозна опасност пред вратата на „оранжевите”. Иванович центрира добре отляво и топката попадна в непокрития Костадинов, но неговият удар попадна право в ръцете на Голубович. 3 минути по-късно гостите пропуснаха страхотна възможност да открият резултата

Литекс победи състава на Спартак Варна с 2:1. С тази победа отборът от Ловеч завършва есенния полусезон на трета позиция.

Домакините започнаха да натискат още от самото начало на срещата и още при първата си по-сериозна атака можеха да стигнат до гол. Дубала опита красиво изпълнение на задна ножица, но топката попадна в ръцете на вратаря на Спартак. В 7-та минута Литекс направи невероятен пропуск. Венков центрира отляво, Дубала игра с глава и топката достигна до Бибишков, който от 3-4 метра стреля много слабо и защитник на гостите изчисти от гол линията. В 19-та минута десният краен бранител на Литекс Станислав Манолев отправи прострелно центриране в наказателното поле на гостите, но вратарят Цанков улови топката пред краката на Ивелин Попов. Само 2 минути по-късно отново капитанът на домакините бе в центъра на вниманието. Попов опита хубав фалцов удар, но Цанков отново бе на своето място.

Едва в 30-та минута Спартак създаде първата по-сериозна опасност пред вратата на „оранжевите”. Иванович центрира добре отляво и топката попадна в непокрития Костадинов, но неговият удар попадна право в ръцете на Голубович. 3 минути по-късно гостите пропуснаха страхотна възможност да открият резултата. Юри Иванов центрира към непокрития Аврионов, който отправи плътен удар с глава, но Голубович отново се намеси подобаващо. В 36-та минута същата ситуация се разигра в наказателното поле на Спартак. Попов центрира към Бибишков, който стреля от малкото наказателно поле, но Цанков отново спаси, като това бе и последното по-сериозно положение за първото полувреме

Второто полувреме започна вихрено за Литекс. Още в 46-та минута Момчил Цветанов стреля от пряк свободен удар, но вратаря на Спартак спаси. В 53-та минута, в една от редките атаки на варненци Моралес стреля силно, но Голубович успя да улови топката. Литекс откри резултата в 59-та минута след перфектна атака. Влезлият като резерва Емил Ангелов размени двойно подаване с Крум Бибишков, след което бившият играч на Левски прокара топката под плонжа на Цанков. По средата на полувремето феновете на Литекс хвърлиха димка, която покри целия стадион в дим. След попадението на Литекс играта бе ситуирана в центъра на терена, като нито един от двата отбора не може да ноложи надмощие.

В 75-та минута „оранжевите” имаха претенции за дузпа. Голмайсторът Ангелов проби в наказателното поле, опита финт, като топката се отби в ръката на Маринов, но съдията остана безмълвен. В 83-та минута момчетата на Станимир Стоилов отбелязаха второ попадение. Ивелин Попов напредна по дясното крило, навлезе в наказателното поле, като подаде успореден пас към връхлитащия Крум Бибишков, който успя да оплете топката във мрежата на Цветанов. В заключителните минути отборът на Спартак върна едно попадение. Станислав Петров с прецизен удар от границата на наказателното поле намали резултата.

Алекс Колев: Знаехме, че ни очаква тежък мач, тъй като Левски играе трудно тук