2. - "А" група
  3. Литекс се измъчи срещу Славия в скучен мач – 1:0

Литекс се измъчи срещу Славия в скучен мач – 1:0

Единственото попадение в мача бе дело на френския нападател Нифлор в 83-ата минута.

Отборът на Литекс продължава със страхотното си представяне под ръководството на Ангел Червенков, след като преди броени минути надигра трудно столичния Славия с 1:0. Срещата се игра на Градския стадион в Ловеч и бе от програмата на 9-ия кръг на родната „А” група. Единственото попадение в мача бе дело на френския нападател Нифлор в 83-ата минута.

Срещата започна много равностойно, а играта се водеше предимно в центъра на терена. Все пак в 14-ата минута домакините можеха да открият резултата, но Нифлор направи непростим пропуск. Французинът бе изведен сам срещу стража на „белите”, но шутът му срещна тялото на Мболи. В 36-ата минута отново двамата бяха в центъра на събитията, когато Нифлор се опита да прехвърли французина, но той закачи кълбото с върха на пръстите си и то излезе в корнер, след като кацна на напречната греда.

В 40-ата минута отново „оранжевите” можеха да вкарат гол, след като Янев центрира от фаул, но шутът с глава на Нифлор премина встрани от лявата греда на Мболи. До края на полувремето не се случи нищо по-интересно и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част започна по-добре за домакините, а в 54-ата минута Дока можеше да запише името си на светлинното табло, но ударът му с десния крак към далечния ъгъл бе крайно неточен и излезе в аут. В 59-ата минута бившият играч на ЦСКА Христо Янев направи фамозен пропуск, след като получи пас от 50 метра и излезе очи в очи с Мболи, но ударът му бе париран от стража на "белите".

В 69-ата минута Тодор Колев опита удар от трудна позиция, но кълбото попадна в ръцете на Голубович. В 83-ата минута настъпи кулминацията на двубоя. Тогава Янев стреля добре от фаул, Мболи изби топката в гредата, но след това Нифлор плонжира и заби кълбото в мрежата на Славия – 1:0.

До края на двубоя не се случи нищо по-интересно и така Литекс надигра Славия с минималното 1:0.