2. - "А" група
  3. Литекс се справи с коравите "орлета" (видео)

Литекс се справи с коравите "орлета" (видео)

Шампионът на България Литекс постигна втора победа от началото на сезона. Ловчанлии победиха гостуващия Пирин с 2:1 на своя стадион красавец и временно делят първото място в класирането с Локомотив (Пд) с по 7 точки

Шампионът на България Литекс постигна втора победа от началото на сезона. Ловчанлии победиха гостуващия Пирин с 2:1 на своя стадион красавец и временно делят първото място в класирането с Локомотив (Пд) с по 7 точки. С голове на Георги Миланов и Николай Бодуров във всяко от полувремената „оранжевите” нанесоха втора загуба на „орлетата”. За Пирин точен бе Веселин Стойков, но силите на гостите за по-добър резултат не стигнаха.

Литекс започна по-добре мача. Макенджиев изби опасен шут на Ивелин Попов преди Георги Миланов да изведе своите напред в резултата в 25-ата минута. Той се възползва от лоша намеса на вратаря на Пирин и със силен удар от въздуха зарадва малобройните фенове на „оранжевите”.

Преди това треньорът на домакините Петко Петков трябваше да извършва принудителна смяна. Вместо контузения национал Пламен Николов влезе Петър Занев.

До почивката Макенджиев предотврати второ попадение в своята врата при опит на Ивелин Попов от свободен удар.

С началото на втората част домакините удвоиха преднината си. Бившето "орле" Николай Бодуров майсторски засече с глава центриране от ъглов удар и покачи на 2:0.

Комфортният аванс на ловчанлии трая до 66-ата минута, когато Веселин Стойков успя да върне напрежението у редиците на Литекс. Той беше изведен отдясно, елиминира бранителите на домакините и с удар покрай дебютанта Баривйера намали изоставането на „орлетата”.

Четири минути преди края Ивелин Попов изведе резервата Христо Янев сам срещу Макенджиев, но халфът стеля в аут и не успя окончателно да реши спора. Том направи последния пропуск преди главният рефер Атанас Димитров да свири край на двубоя.

ЛИТЕКС – ПИРИН 2:1
1:0 Г. Миланов 25’
2:0 Бодуров 49’
2:1 Стойков 66’

Литекс: Виничиус, Барт, Венков, Тодоров (78-Янев), Сандриньо, Брату (64-Том), Г. Миланов, Цветков, Николов (20-Занев), Бодуров, Попов (к);

Пирин: Макенджиев, Георгиев (к), Златковски, Костадинов (57-Стойков), Сандански, Кацимерски (52-Кондев), Якимов, Молдованов, Попев, Митревски, Николов (69-Костов).

Жълти картони: Г. Миланов (Литекс), Сандански (Пирин)
Главен рефер: Атанас Димитров
Стадион: Градски, Ловеч

Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна! (ВИДЕО)

Треньорът на Черно море бе много доволен от успеха в дербито срещу Спартак

Кириякос за призивите на феновете на Спартак (Варна): Всеки има право на мнение! (ВИДЕО)

"Дузпата ни извади от равновесие", коментира той след загубата в "морското" дерби