2. - "А" група
  3. Локо (Пд) би трудно Пирин (Разлог), амнистираният Кики бележи

Локо (Пд) би трудно Пирин (Разлог), амнистираният Кики бележи

Локомотив (Пд) победи трудно с 2:1 Пирин (Разлог) в контрола, играна на комплекс Пири тази сутрин.

Локомотив (Пд) победи трудно с 2:1 Пирин (Разлог) в контрола, играна на комплекс Пири тази сутрин. Попаденията за пловдивчани бяха дело на амнистирания Дани Кики в 21-та минута и на Пламен Крачунов в 85-та минута. Голът за Пирин Ралог реализира Георги Фикиин.

Христо Бонев заложи на два състава в този мач, като отборът, играл през първото полувреме стоеше далеч по-добре на терена. Първата по-опасна ситуация бе за отбора от Разлог след пробив отляво последва шут на играч от Пирин, топката мина на сантиметри от гредата на Лучини.

В 21-та минута Дани Кики получи добър пас от дясното крило и с плонж засече и откри резултата. В 29-та минута най-големият пропуск в мача направи Герджиков от състава на Локо Пд, който от малкия пеналт сам срещу вратаря стреля в аут. С това се изчерпаха и ситуациите за гол през първото полувреме.

Второто полувреме Бонев заложи на изцяло нов състав, който обаче не стоеше много добре. В 67-та минута отборът от Разлог се възползва от грешка в отбраната на смърфовете и Георги Фикиин се възползва от центирана топка в наказателното поле на втора греда и изравни резултата за 1:1, информира "Дарик". След попадението Локо (Пд) тръгна да бележи като в 77-та минута Златински намери много добре Гуарино в наказателното поле, той обаче стреля много слабо и топката излезе в аут. Стигна се до 85-та минута, когато последва добро центриране отляво на Ерош и високият Пламен Крачунов отбеляза с глава за 2:1.

През второто полувреме за състава на Локо  игра нигерийският нападател Айоделе Франклин. Той е на проби и за едно полувреме игра не впечатли с изявите си.

Най-куризоното в мача бе, че един от помощниците на главния арбитър Владимир Овчаров си бе забравил флагчето и се наложи да маркира нарушения и засади със собственоръчно направено флагче от пръчка и парцал.

Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна!

Треньорът на Черно море бе много доволен от успеха в дербито срещу Спартак

Кириякос за призивите на феновете на Спартак (Варна): Всеки има право на мнение!

"Дузпата ни извади от равновесие", коментира той след загубата в "морското" дерби