2. - "А" група
  3. Локо (Пловдив) надигра с 2:0 норвежци в Марбея

Локо (Пловдив) надигра с 2:0 норвежци в Марбея

Лазаров от дузпа и Златински донесоха победата на пловдивчани

Футболистите на Неделчо Матушев си взеха поука след загубата от Лех (Позан) преди два дни и днес победиха норвежкия Стрьомгодсет с 2:0 във втората си контрола в Марбея. Миналата година противникът завърши на 7-мо място в местната лига.

В длъжник за своите се превърна нападателя Николас Раймонди, заради който първото полувреме приключи при нулево равенство. Двуметровият нападател пропусна половин дузина изгодни положения пред противниковата врата, при най-сериозния пропуск стреля неточно сам срещу вратаря, подкрепен още от Здравко Лазаров и Йордан Тодоров, съобщи lpfc.net.

Първо в 16-ата минута Стрьомгодсет откри резултата, но попадението бе отменено заради засада. На два пъти Габор Ерош вдигна градуса на напрежение пред противниковата врата при изпълнение на пряк свободен удар, но без успех.

В 33-ата минута кълбото удари и напречната греда, но при опит на играч на норвежците да изчисти с глава центрираната топка. 60 секунди по-късно Раймонди вбеси Матушев и Бонев с индивидуалните си действия в най-чистото положение за гол в мача. След пропуски на Лазаров и Юнес Бенжелюн, полувремето бе затворено без голове.

След почивката пловдивчани излязоха на терена в комплекс "Марбея футбол" в същия състав. Още в 52-рата минута Лазаров бе съборен в наказателното поле на Стрьомгодсет, но този път рефера посочи бялата точка, след като през първото полувреме не посмя да го стори за игра с ръка на играч в син екип. От 11-метровия наказателен удар капитанът на "смърфовете" откри резултата.

Не минаха и три минути, когато Христо Златински хитро видя излезлия вратар на съперника и с красив прехвърлящ удар от ъгъла на наказателното поле оплете топката в мрежата за 2:0.

До края на мача двата отбора пропуснаха по едно по-интересно положение, а Матушев направи редица смени в състава си. В последните девет минути на редовното време като резерва се включи и дошлия на проби сръбски атакуващ халф Ненанд Лукич. За втори пореден мач извън сметките бе защитникът Пламен Крачунов, който не е в добро функционално състояние.

Тунчев: Радва ме това, че държим ниво

"Днес изиграхме добър двубой до момента, в който ни налегна умората"

Керкез: Една грешка промени всичко

"Можехме да направим повече"

ЦСКА лети в петък за Варна

„Червените“ обявиха програмата до мача с Черно море

Арда пак би Ботев Пд и влезе в топ 6 (ВИДЕО)

Груба грешка на Там доведе до единствения гол и червен картон

Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна! (ВИДЕО)

Треньорът на Черно море бе много доволен от успеха в дербито срещу Спартак

Кириякос за призивите на феновете на Спартак (Варна): Всеки има право на мнение! (ВИДЕО)

"Дузпата ни извади от равновесие", коментира той след загубата в "морското" дерби