2. - "А" група
  3. Локо (Сф) измъкна точка от гостуването на Етър (ВИДЕО)

Локо (Сф) измъкна точка от гостуването на Етър (ВИДЕО)

"Виолетовите" отново с претенции към съдийството, "железничарите" изплуваха от опасната зона

Етър и Локо (Сф) завършиха 2:2 в една от преките битки за оцеляване в „А” група. „Виолетовите”, които домакинстват в Сливен, на два пъти повеждаха в резултата чрез Любенов (45+1) и Саидходжа (76), но „железничарите”, които бяха водени в този мач от помощника на Емил Велев – Любо Симов – съумяваха да изравнят с попадения на Пеев (71) и Дюлгеров (82). Символичните домакини от Търново за пореден път имаха претенции към съдийството, след като през второто полувреме Махамат беше съборен в наказателното поле при 1:0, но главният рефер Георги Кабаков му извади жълт картон за симулация, което нервира наставника на Етър Сердар Даят. В 90-ата минута Махамат получи втори жълт картон и бе отстранен, което отново доведе до нерви в щаба на "болярите".

Равенството почти не променя ситуацията на дъното. Единствената разлика е, че Локо (Сф) се измъкна от опасната зона с по-добри показатели от Черно море, с които имат по 17 точки. С толкова е и Ботев (Вр), така че в момента се получава тройна въртележка. Етър остана 15-ти с 16 точки.

Първите минути бяха равностойни. Гостите от София създадоха първите ситуации в мача. Дани Пеев и Бибишков стреляха неточно, докато Филипович нямаше проблеми с далечен шут на Антонио Павлов. Саидходжа се пробва за Етър с глава, но не намери очертанията на вратата.

В 23-ата минута Том открадна топката от Протасевич и подаде към Маркиньос, който стреля, но в тялото на защитник на домакините.

В добавеното 1-минутно продължение на първата част Етър откри резултата. Шайесте бе съборен пред наказателното поле и от отсъдения фаул Любомир Любенов с левия крак завъртя топката над стената за 1:0.

През второто полувреме Локо (Сф) се хвърли да изравнява, като наказаният старши треньор на гостите Емил Велев извърши две смени. Писаров и Петров замениха Бибишков и Борносузов.

Румен Трифонов стреля опасно пет минути след подновяването на играта, но топката премина над напречната греда.

В 52-ата минута Махамат навлезе в наказателното поле и бе съборен, но реферът Кабаков вместо дузпа, му показа жълт картон.

В 66-ата минута Любомир Любенов диагонален шут на Любенов мина до гредата. Преди това той бе съборен на границата на наказателното поле, като реферът даде жълт картон за Димитров.

В 71-ата минута Локомотив изравни. Пеев засече центриране на Румен Трифонов отляво и направи 1:1.

Етър бързо си върна аванса от един гол. В 76-ата минута Филипович изрита напред топката и тя отиде чак пред вратата, където Саидходжа с глава матира Галев за 2:1.

Крайното 2:2 фиксира Александър Дюлгеров в 82-ата минута. Той засече центриране от корнер на Дани Пеев и с глава прати топката в мрежата.

Две минути преди края Трифонов нахлу в наказателното поле отляво и стреля, но в последния момент защитник на Етър подложи крак и изчисти. В добавеното време Николов засече центриране на Пеев в аут.

В добавеното 4-минутното продължение втори жълт и съответно червен картон получи Махамат. Това доведе до претенции на домакините, а преди това и за отсъдена засада на Етър 1924 от тъчрефера Маргаритов