2. - "А" група
  3. Локо (Сф) пак се приближи до върха след минимален успех в Монтана

Локо (Сф) пак се приближи до върха след минимален успех в Монтана

Двубоят завърши 0:1, домакините недоволстват от съдийството

Отборът на Локомотив (Сф) отново се приближи на 4 точки от лидера Литекс, след като се наложи с минималното 1:0 над домакините от Монтана. Двубоят на стадион „Огоста” бе преместен за днес заради наводнен терен в неделния ден, за когато бе предвиден. Загубата остави Монтана на 4 точки от зоната на изпадащите. Единственото попадение в мача отбеляза Мартин Камбуров от дузпа през първото полувреме.

Гостите изиграха тактически добре срещата и се справиха с хаотичните атаки на новаците в родния шампионат. Локомотив показа изключителна успеваемост в предни позиции, тъй като имаше минимален брой положения, но успя да вземе крайната победа. Задължително трябва да се отбележи и приносът на вратаря Юлиян Левашки, който с хладнокръвие се справи с всички по-сериозни опасности пред своята врата.

Домакините от Монтана бурно протестираха от съдийството на Александър Костадинов, а след мача излязоха с позицията, че са били ощетени „на 1000%”.

Първото по-сериозно положение създадоха гостите. Христо Златински стреля на два пъти в 15-ата минута, но Иванов отрази и двата удара на футболиста на Локо (Сф).

„Железничарите” поведоха в 24-ата минута от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Илиев, който подхлъзвайки се на няколко пъти пипна кълбото в пеналтерията. Мартин Камбуров реализира от бялата точка с удар в долния десен ъгъл на монтанската врата.

Монтана отговори със силен удар на Фиданин от пряк свободен удар, който мина точно над напречната греда.

До края на полувремето домакините изцяло доминираха. В 37-ата минута дойде най-чистата възможност. Тогава Радослав Димитров се озова на добра позиция пред Левашки, но стражът майсторски се справи с последвалия удар. В добавеното време Чипилов пропусна още едно положение за новаците в „А” група да изравни резултата.

През второто полувреме продължи натискът на домакините. Набезите им обаче ставаха лесна плячка за добре прибраните играчи на Локомотив. В 46-ата минута капитанът Венци Живков пропусна отличен шанс сам срещу Левашки, с което положенията се изчерпиха до 75-ата минута.

Дойдоха минутите на Локомотив, които пропуснаха три последователни положения. Най-доброто от тях бе на Цветан Генков, който финтира ефектно бранител, но ударът му бе спасен от стража на Монтана. После Даниел Митев уцели напречната греда, а удар на Асамоа мина на сантиметри от десния страничен стълб.

Така Локо (Сф) спечели трудния двубой, като на второто място има 44 точки в актива си, с 4 по-малко от лидера Литекс. Монтана остана на 11-ата позиция с 22 точки, с 4 повече от 14-ия Локо (Мз).

Великов: Вкараха ни с 1 положение след почивката