2. - "А" група
  3. Локо (Сф) победи Пирин (ГД) в скучен мач +ВИДЕО

Локо (Сф) победи Пирин (ГД) в скучен мач +ВИДЕО

"Железничарите" спечелиха двубоя в столичния квартал "Надежда" с 2:0

Локомотив (София) се наложи над Пирин (Гоце Делчев) с 2:0 в мач от 14-ия кръг на родното футболно първенство. Двубоят се игра на стадион „Локомотив” в столичния квартал „Надежда”, а головите ситуациите пред двамата вратари не бяха много на брой. Иначе точни за домакините бяха Маркиньос (19’) и на Даниел Пеев от дузпа (71’).

След този успех Локомотив (София) вече е с актив от 19 точки и заема осмото място във временното подреждане. Пирин (Гоце Делчев) продължава да е последен с 5 точки.

В 11-ата минута Матютю атакува отляво и центрира, но бранител изчисти в корнер, след изпълнението на който Абдиков боксира кълбото. Домакините откриха резултата в 19-ата минута - Писаров центрира на далечната греда, където Маркиньос отбеляза отблизо с глава 10-ия си гол за сезона.

Гостите имаха добра възможност да изравнят резултата в 37-ата минута, след като Марчев стреля с глава, но кълбото прелетя на сантиметри от гредата. Почти веднага след това Крум Бибишков се отчете със слаб удар, а до почивката не паднаха нови голове и така след 45 минути игра Локомотив (София) водеше срещу Пирин (Гоце Делчев) с 1:0.

В началните минути на второто полувреме нямаше много интересни ситуации пред двамата вратари, а в 60-ата Сота стреля към Абдиков, но кълбото попадна в ръцете на вратаря. Малко след това Костадин Башов нанесе удар с глава към вратата на домакините, но топката премина покрай целта.

В 69-ата минута Локомотив получи правото да изпълни 11-метров наказателен удар, който бе отсъден за фаул на Гуцев срещу Маркиньос в наказателното поле. Бранителят на Пирин получи директен червен картон, а застаналият зад топката Даниел Пеев не сбърка от бялата точка и отбеляза за 2:0.

До последния съдийски сигнал не се стигна до нови промени в резултата и така „железничарите” спечелиха с 2:0. В следващия кръг Локомотив (София) гостува на Литекс, а Пирин (Гоце Делчев) е домакин на Ботев (Пловдив).