2. - "А" група
  3. Локо (Сф) взе точка от Берое с късен гол на „Герена” – 2:2 (ВИДЕО)

Локо (Сф) взе точка от Берое с късен гол на „Герена” – 2:2 (ВИДЕО)

Двата отбора завършиха мача с човек по-малко, макар в срещата да нямаше нито един червен картон

Съставите на Локомотив /София/ и Берое не се победиха и завършиха наравно 2:2 срещата помежду си от 11-ия кръг на българската „А” футболна група.

Двата състава изиграха един оспорван двубой, в който младият главен рефер Георги Димитров показа осем жълти картона, а двамата треньори избързаха със смените и в последните 15 минути съставите им останаха с по 10 души на терена, след като играта принудително напуснаха Георги Андонов и Йордан Върбанов.

Срещата, която се игра на стадион „Георги Аспарухов” започна мудно, но постепенно гостите от Стара Загора успяха да овладеят топката и да създадат няколко добри атаки. При една от тях те откриха резултата. Това се случи в 19-ата минута, когато Пенев центрира в наказателното поле на домакините, където най-бърз се оказа Георги Андонов. Нападателят на Берое отклони топката във вратата на „железничарите” и така реализира шестото си попадение през сезона.

Само няколко минути по-късно обаче Локомотив /София/ възстанови равенството с гол от дузпа на Марчо Дафчев. Тя бе отсъдена за нарушение на Акалски срещу Димитър Телкийски, който се възползва от груба грешка на новия-стар капитан на „заралии” Иво Иванов и спечели 11-метровия наказателен удар.

Наставникът на гостите Петър Хубчев направи първата си смяна още преди да е приключило първото полувреме. Той замени Мартинс с Тодор Христов в 40-ата минута, а последният му се отблагодари мигновено и още с първото си съприкосновение с топката даде за втори път преднина на гостите – 2:1.

При този резултат дойде и почивката, а след нея падна само още едно попадение, дело на резервата Антонио Павлов, който изравни резултата с попадение за Локомотив /София/ в 84-ата минута.

След това реми двата отбора останаха с по11 точки в своя актив след също толкова изиграни мача.