2. - "А" група
  3. Локо (София) се спаси с дузпа в 90-ата минута

Локо (София) се спаси с дузпа в 90-ата минута

Камбуров точен за 1:1 срещу Пирин, Георги Марков пак с червен картон

Отборът на Локомотив (София) не успя да се възползва от вчерашното равенство на Литекс с Монтана, след като не можа да победи тима на Пирин, завършвайки наравно 1:1. Срещата се игра на стадион „Осогово” в Кюстендил и бе от програмата на 19-ия кръг на родната „А” група. Гостите стигнаха до точката по много спорен начин, след като получиха правото да изпълнят съмнителна дузпа в 90-ата минута, която бе реализирана от Камбуров. Това бе и 13-о попадение за стрелеца на „железничарите” за този сезон, с което той излиза еднолично начело в голмайсторската листа. Столичани завършиха мача с 10 човека, след като Георги Марков получи червен картон в 83-ата, който бе и негов втори за пролетния дял на шампионата.

Двубоят започна с по едно добро положение за двата тима. Още във 2-та минута Кондев бе изведен сам срещу Левашки, но стражът се хвърли в краката му и спаси. 120 секунди по-късно Генков засече с глава центриране отляво на Атанасов, но Макенджиев изби от голлинията. В 22-ата Златковски стреля силно от фаул, но право в ръцете на Левашки.

Така дойде 23-ата минута, когато Локомотив изпусна най-чистото си положение за първата част. Тогава Добрев центрира отляво за Генков, Макенджиев се хвърли в краката на нападателя и изби, но кълбото отиде в непокрития Камбуров, който от няколко метра направи фамозен пропуск, след като не уцели опразнената врата. В 28-ата минута Молдованов изпълни добре фаул, но кълбото премина много близо до дясната греда на столичани.

Това бе и последното опасно положение за първото полувреме и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част започна устремно и в 48-ата минута домакините откриха резултата. Тогава Коцев изведе Младенов в дясната част на наказателното поле, нападателят стреля технично и прати топката в далечния ъгъл на Левашки – 1:0.

След този гол „железничарите” опитаха натиск, но на няколко пъти можеха да получат нов гол след страхотни контраакции на „орлетата”. В 69-ата минута Молдованов отправи страхотен снаряд към Левашки, но ударът попадна право в ръцете на стража на гостите. Секунди по-късно домакините направиха невероятен пропуск, след като Младенов навлезе отдясно в наказателното поле, върна на дузпата за Златковски, който стреля по земя, но Левашки спаси по невероятен начин с крак.

Столичани продължиха да натискат и това отвори още по-големи пространства в отбраната им. В 77-ата минута Младенов отправи страхотен снаряд към Левашки от около 20 метра, но кълбото прелетя малко над напречната греда. Така дойде 83-ата минута, когато капитанът на Локомотив Георги Марков удари с ръка Попев, за което получи директен червен картон, въпреки че преди това имаше и жълт.

В самия край на двубоя,”железничарите” хвърлиха всички сили в атака и в 86-ата минута Камбуров би добре фаул от около 23 метра от Макенджиев, но стражът на домакините спаси. В 90-ата минута реферът Стефан Спасов отсъди много спорна дузпа, за нарушение на Молдованов срещу Йорданов. Зад топката застана Камбуров, който хладнокръвно реализира, оформяйки крайното 1:1.