2. - "А" група
  3. Локо (София) сведе глава пред последния Любимец и завърши точно над зоната на изпадащите

Любимец записа първа победа от 10 ноември 2013 г. насам. „Дините” победиха Локомотив насред София с 2:1 в среща от последния 40-и кръг на „А” група.

Всички голове в двубоя, който се игра на стадион "Славия" заради вчерашния концерт на "Аеросмит" в "Надежда", паднаха през второто полувреме. Вълчев и Колев бяха точни за гостите. Генов се разписа между тях, за да изравни временно резултата.

В 7-ата минута удар на Маркиньос с глава бе избито от вратаря Чавдаров в гредата. Така бразилецът завърши на трето място в голмайсторската листа с 16 попадения, с 4 по-малко от Мартин Камбуров (Локо Пд) и Джордан (Литекс).

На почивката Том бе заменен от треньора на домакините Димитър Васев и бразилецът побърза да хване самолета за родната страна.

Любимец излезе напред в резултата веднага след почивката. Георги Вълчев откри след разбъркване, получило се в резултат на центриране от свободен удар. Младият вратар Кацарев не успя да извади топката, въпреки намесата си.

Локомотив изравни след час игра. Генов отклони центриране на Цанков отляво и прати топката в долния ляв ъгъл за 1:1.

Две минути по-късно обаче Любимец си върна преднината. Грешка на Славчев позволи на Николай Колев да вкара на празна врата.

Най-доброто си положение Локомотив пропусна в заключителните минути, когато Маркиньос получи на 1 метър пред вратата, но нямаше как да стреля и центрира към Гаров, чийто шут бе изчистен от голлинията.

Така Локомотив завърши сезона точно над зоната на изпадащите, на 10-ото място с 54 точки от 38 мача, с 1 точка по-малко от Славия и с 10 повече от Черноморец. Въпреки победата, Любимец финишира последен, 14-ти с 21 точки.

Локо (Сф) - Любимец 1:2
0:1 Вълчев (46')
1:1 Генов (60')
1:2 Колев (62')

Локо (Сф): Кацарев, Славчев, Гаров, Елтон, Хаджиев, Иво Иванов (75’ Велковски), Генов, Том (46’ Цанков), Маркиньос (к) (86’ Ганчев), Д. Илиев, Н’Джой
Неизползвани резерви: Митрев, Писаров
Старши треньор: Димитър Васев

Любимец: Чавдаров, Аргиров, Н. Иванов, Радев, Митев (75’ Кикарин), Альошев, Тевия (к) (69’ Капитанов), Вълчев, Христов, Колев, Стефанов (82’ Грозев)