2. - "А" група
  3. Локомотив не се даде на Литекс на "Лаута"

Локомотив не се даде на Литекс на "Лаута"

Георги Миланов отбеляза в края на първата част, но Локомотив стигна до второ поредно реми 1:1

Локомотив (Пд) направи второ поредно реми 1:1 на старта на новия шампионата в А група. „Смърфовете” и Литекс завършиха 1:1 пред над 4 000 зрители на „Лаута” във втория кръг.

Георги Миланов изведе отбора на Христо Стоичков напред в добавеното време на първата част, а в началото на второто полувреме Марин Петров изравни за Локомотив.

Литекс вече има 4 точки след победата над ЦСКА и ремито днес, Локомотив има две точки след двете поредни ремита.

Литекс започна по-спокойно мача и изглеждаше по-опасно в началото. Плеймейкърът на ловчанлии Георги Миланов стреля първи към целта в 7-ата минута, но неточно.

Христо Стоичков бе принуден рано-рано да прави смяна. Илия Миланов се контузи след сблъсък с Даниел Георгиев и след само 16 минути на терена се появи резервата Антон Недялков.

Албанецът Ваюши също получи удар и се наложи лекарите да му помагат, но той продължи срещата.

Тези намеси на медицинските екипи накъсаха играта и много свалиха темпото на играта, която и без това бе изпъстрена с много грешки.

Първата чиста ситуация в мача доведе до най-големия пропуск в този мач, а може би и за сезона досега. При един корнер Ваюши центрира, защитник на Локомотив удари свой колега в гърба в опит да изчисти и кълбото стигна до Галин Иванов, който от 3 метра пред вратата би право в бившия си съотборник в Славия Стефано Кунчев.

Литекс имаше още един добър шанс да поведе след контра, при която четирима играчи на гостите останаха срещу двама бранители, но Георги Миланов сбърка паса в най-важния момент.

После и Герасим Заков получи в наказателното поле, но се забави и Даниел Герогиев се върна, за да изчисти.

Все пак Литекс се добра до първи гол в добавената една минута на първата част. Ваюши центрира от корнер, пловдивчани не изчистиха добре, Георги Миланов овладя и от 14 метра намери долния ляв ъгъл на Кунчев за 0:1.

Емил Велев направи две смени на почивката. Той замени гръцкия младежки национал Димитрио и Христо Спасов, а на техните места пусна Георги Стефанов и Станков.

Промените оказаха почти мигновен ефект и Локомотив изравни в 49-ата минута.

Георги Стефанов свали една топка в наказателното поле, защитата на Литекс сбърка, кълбото стигна до Марин Петров и той не сбърка за 1:1 отблизо.

Литекс отново бе по-активен след попадението. Камата имаше на разположение само Герасим Заков като чист нападател и това не му даваше голям избор за смени.

Галин Иванов стреля опасно в 54-ата минута, но Стефано Кунчев успя да отрази. Йеленкович качи на главата на Бодуров след това, ала националният защитник на България не успя да насочи кълбото и прати в аут.

„Оранжевите” се поумориха в края и Локомотив (Пд) направи преса. Две минути преди края капитанът на „смърфовете” Христо Златински изигра всичко по учебник, но нямаше шанс да донесе успех на домакините.

Националът овладя добре и от 13-14 метра стреля параболично, ала топката мина на сантиметри над вратата.

Така Литекс вече има победа и равен (4 точки) в таблицата, а Локо (Пд) има две точки след две поредни ремита.