2. - "А" група
  3. Локомотив (Пд) се разходи за 1:0 срещу Монтана (снимки+видео)

Локомотив (Пд) се разходи за 1:0 срещу Монтана (снимки+видео)

"Смърфовете" се поздравиха с минимален успех при домакинството си на Монтана

Отборът на Локомотив (Пловдив) победи като домакин с минималното 1:0 тима на Монтана в двубой от 21 кръг на българската "А" група. Гостите не успяха да разгърнат и част от потенциала си и почти целият сблъсък мина под диктовката на "смърфовете", които можеха да се поздравят с доста по-убедителна победа, ако Сержиньо не беше пропуснал от чисти позиции на два пъти. Единственото попадение в мача бе дело на Любо Витанов в 33-та минута след центриране.

Срещата не започна с бясното темпо на игра, с което всички бяхме свикнали да наблюдаваме последните сблъсъци на Локомотив. „Смърфовете“ успяха да победят на своя стадион само в разстояние на 10 дни Левски, Лудогорец и Черноморец , които са от най-класните отбори през настоящия сезон. Крепостта „Лаута“ обаче бе превзета от преродения ЦСКА с убедителното 3:0, което бе ключово за подреждането на върха в „А“ група.

Днешният мач определено не беше със същия заряд, както сблъсъците с Левски, ЦСКА и Лудогорец, за което играеше роля и денят  на провеждането му – сряда, работен ден, от 15:30 часа. Все пак футболистите на Емил Велев имаха същата цел пред себе си – победата. В първите минути играта бе равностойна, но след четвърт час домакините поеха инициативата.

Атаките на „смърфовете“ бяха бързи и се развиваха предимно по десния фланг, където много активен бе Драги Коцев. Точно при една такава атака в 25-та минута Коцев опита да изведе добре Даниел Георгиев в пеналта на Монтана, но гостите се справиха и откраднаха кълбото.

Точно когато изтичаха 30 минути от началото на двубоя Йорданов се откъсна по лявото крило и центрира ниско по земята, като топката стигна чак до свободния Сержиньо, който от границата на вратарското поле не успя да преодолее стража Яначков. Пропускът на Сержиньо не повлия на представянето на Локо и атаките в полето на Монтана ставаха все по-опасни.

Секунди по-късно домакините вече водеха. Футболистите на Велев изпълниха заучено ъглов удар, след което последва центриране на далечната греда, където бе свободният Витанов, за да вкара за 1:0 от воле.

Около минута преди края на първите 45 минути Локомотив бе близо и до втори гол. Танко Дяков намери с дълго подаване Дани Георгиев по десния фланг, след което той центрира добре в наказателното поле на гостите. Вратарят Яначков увисна при подаването, след което улови топката, но само за секунда, защото после я изпусна. За съжаление на футболистите в черно-бяло не се намери кой да реагира бързо и да отбележи за 2:0.

Второто полувреме също мина под диктовката на домакините, като тимът на Монтана демонстрираше само епизодични изяви. Най-активни за гостите бяха Луис Едуардо, Мирослав Антонов.

В 48-та минута Сержиньо направи най-фрапантен пропуск пред празната врата на Яначков. Ситуацията дойде след светкавична контраатака на Локо чрез Коцев, който напредна отдясно и пусна към свободния Сержиньо, който не успя да вкара, тъй като Мечечиев връхлетя и изби с шпагат удара му.

В следващите минути футболистите на наказания треньор Атанас Атанасов показаха желание за игра, но просто не успяваха да стигнат до чисти положения. В заключителните 15 минути центриранията към пеналта на домакините не спираха, но въпреки това до гол не се стигна. Така пловдивското Локо се поздрави с минимална победа при домакинството си от 21 кръг на пролетния полусезон.