2. - "А" група
  3. Любимец открадна точка от Славия

Любимец открадна точка от Славия

Любимец открадна точка от Славия и усложни положението на „белите” след 2:2 в града на дините. Срещата бе от програмата на междинния 22-и кръг и след нея столичани останаха само с 3 точки над опасната зона.

Двата отбора си размениха два бързи гола. Първо в 6-ата минута домакините откриха чрез най-добрия си футболист Антон Огнянов. Минута по-късно обаче защитникът на „белите” Костадин Велков изравни, отбелязвайки във втори пореден мач. Славия излезе с гол аванс пет минути след подновяването на играта от дузпа. Точен от бялата точка бе Чавдар Янков. Две минути по-късно, в 57-ата Иван Вълчанов отново възстанови статуквото.

Така двата тима не се победиха. Любимец остава 12-ти с 18 точки, докато Славия е 10-ти с 24. Във врата на тима на Милен Радуканов диша Черноморец, който е с 21 и мач по-малко (срещу Левски на „Герена”).