2. - "А" група
  3. М'боли не пусна гол на Славия, „белите” остават без победа на турска земя след 0:0 с Криля Советов (снимки)

Холандската легенда Рууд Гулит изгледа мача

Руският елитен Криля Советов записа второ поредно нулево равенство срещу български опонент за днес, след като първо записа 0:0 срещу втородивизионния Лудогорец Разград, а преди минути фиксира същия резултат и срещу представителя на родната „А” група – Славия.

Проверката, играна в курорта Белек, бе пета поред за „белите” на турска земя, където момчетата на Емил Велев все още нямат нито един успех, тъй като това бе второ реми за тях, а междувременно столичани записаха и три поражения.

За руснаците мача започна бившият вратар на българите Райс М'боли, но бранителят Стив-Жозеф Ренет, който също защитаваше цветовете на Славия, остана резерва през целия двубой, който бе изгледан на живо от холандската легенда Рууд Гулит.

През първата част и двата тима имаха по едно голово положение. В 29-ата минута Соснин стреля от дъгата на наказателното поле на Славия, но Кунчев успя да спаси удара му. Десет минути по-късно след фаул срещу Божов на 2 метра от границата на наказателното поле на Криля советов, Жуниньо стреля, но уцели стената пред себе си.

През второто полувреме Славия бе по-активният тим, като организира 4 последователни атаки. В 49-ата минута след грешка при изнасянето на топката от страна на вратаря на руснаците М'боли Том стреля, но в последния момент топката бе избита в корнер.

В 58-ата минута бе организирана хубава атака за Славия след центриране на Димитров, при което Божов свали с глава към Христов, а нападателят стреля, но руските защитници парираха удара му.

Половин час преди края на мача хубаво центриране на Димитров прати топката на главата на Юруков, но при удара му тя излезе в аут.

Принос за липсата на голове имаше и вратарят на Славия Кунчев, който в 80-ата минута след плътен шут на Молоч затвори ъгъла и топката излезе в аут.

Най-спорното положение в мача бе в 84-ата м минута, когато съдията спря контраатака на Славия по дясното крило заради несъществуващ фаул на Димитров, който излизаше сам очи в очи срещу Мболи, след като преодоля Таранов.

Стартов състави:

Славия: Кунчев, Дяков, Сечков, Генев, Филипов (’46 Илиев), Том, Баяно (’46 Дениран), Жуниньо (’46 Юруков), Димитров, Божов (’74 Пеев), Христов;

Криля Советов: Мболи, Джорджевич, Таранов (к), Цалагов, Молоч, Мономаренкo, Соснин, Шалаев, Кирилов, Приомов (’46 Ескобар), Савин;