2. - "А" група
  3. Миньор надигра Етър и заслужи първата си победа в "А" група през сезона (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Чуковете" надвиха "болярите" с 1:0, тимът от Велико Търново вече е на дъното на подреждането

Отборът на Миньор постигна първа победа в „А” група през настоящия сезон, след като в мач от 9-ия кръг на родния шампионат надви с минималното 1:0 тима на Етър (Велико Търново). Двубоят се игра на Градския стадион в Своге, а единственото попадение в мача бе дело на Милен Василев през втората част. Иначе „чуковете” бяха по-силният отбор на терена и заслужено се поздравиха с трите точки.

Миньор бе по-активният тим на терена през първата част, като владееше топката повече от своя съперник и на няколко пъти застраши вратаря Димитров. Етър от своя страна обаче също имаше своите шансове, като създаде няколко добри положения пред стража на Миньор – Пейков.

Още в 5-ата минута се стигна до първата по-интересна ситуация в мача - Красен Трифонов центрира, а топката бе избита, но попадна в краката на Хикмет, който напредна и от границата на наказателното поле нанесе силен удар в долния десен ъгъл, но Пейков се хвърли и изби в корнер. Пет минута след това Миньор пропиля страхотна възможност за откриване на резултата - Бибишков успя да открадне топката от Петров, след което достигна до границата на вратарското поле и стреля, но кълбото излезе в аут, срещайки външната страна на мрежата.

(ГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!)

В 12-ата минута удар с глава на Красен Трифонов не затрудни по никакъв начин Пейков, който улови кълбото, а точно когато изтичаше четвърт час от началото на мача Том проби добре отляво, финтира двама играчи на Етър и намери Милен Василев, който напредна няколко метра и стреля с десния крак, но кълбото премина над напречната греда. Малко след това Хикмет стреля от далечна дистанция, но вратарят Пейков спаси.

В средата на първата част се стигна до нова отлична възможност за „чуковете” - Том намери Милен Василев, който надбяга Гаджалов и стреля, но топката отново премина покрай вратата, в близост до дясната греда. До почивката Миньор още на няколко пъти застраши вратата на Димитров, но така и не успя да достигне до гол, а в края на първата част Етър също имаше шанс за отбелязване на попадение, но след удар на Хикмет с десния крак, топката премина покрай дясната греда. Така след 45 минути игра, резултатът бе 0:0.

В началото на втората част появилият се в игра на почивката Бумела върна неразчетено с глава към Пейков, Саидходжа се опита да достигне до кълбото, но вратарят в последния момент изчисти. В 51-ата минута Милен Василев се строполи в наказателното поле на Етър след сблъсък с Тихомир Трифонов и последваха претенции за дузпа от страна на "чуковете", но главният съдия не отсъди 11-метров наказателен удар и играта продължи.

Две минути по-късно Брахими преодоля по чудесен начин Атанасов и центрира към Бибишков, Русев с решаваща намеса изчисти, но топката отиде в краката на Милен Василев, който стреля, но кълбото премина покрай лявата греда.

В следващите минути се стигна до още няколко много добри възможности за Миньор. В 59-ата минута Том центрира топката, Брахими се извиси над всички, стреля с глава и от самата голлиния Русев изчисти в корнер. Малко след това Том подаде към Брахими, който влезе в наказателното поле, стреля, а кълбото премина между краката на Атанасов и вратарят с шпагат изчисти от голлинията. Минута по-късно Милен Василев центрира отляво към Михов, а той с глава нанесе много силен удар, а вратарят на самата голлиния улови кълбото.

По-добрата игра на Миньор доведе до резултат в 72-ата минута, когато Том центрира от ъглов удар, а отляво много мощно навлезе Милен Василев и с удар от 3 метра в долния ляв ъгъл направи безпомощен вратаря Венцислав Димитров.

Малко след като резултатът бе открит, се стигна до центриране в наказателното поле на Етър, Саидходжа и Пейков скочиха и вратарят боксира кълбото, а нападателят се строполи на земята. От щаба на Етър претендираха за дузпа, но играта продължи. В 78-ата минута Брахими получи пас от дълбочина и излезе на чиста позиция, но Атанас Атанасов с решаваща намеса изчисти в корнер. При последвалото изпълнение на ъгловия удар  Стойчев се извиси над всички и стреля с глава, а топката лизна дясната сглобка на вратата.

В 86-ата минута Михов центрира към Милен Василев, който преодоля Нери и излезе сам срещу вратаря, стреля мощно от движение, но топката премина покрай лявата греда. До края на двубоя „чуковете” удържаха аванса си и заслужено записаха първата си победа в „А” група през сезона. Така Миньор вече е с актив от 5 точки и се изкачи на 15-ото място. Етър остава с 4 пункта и вече е на дъното на подреждането, заемайки 16-ата позиция.