2. - "А" група
  3. Миньор се изравни с Левски след 1:0 над Черно море

Миньор се изравни с Левски след 1:0 над Черно море

Първа победа за перничани над Черно море от 25 години

Миньор победи Черно море с 1:0 в среща от 21-ия кръг на „А” група, която се игра на стадион "Осогово" в Кюстендил.

Това бе първи успех за тима от Перник над варненци от есента на 1984 година. Единственото попадение в мача бе дело на Павле Делибашич в 34-ата минута от дузпа.

Наставникът на гостите Велизар Попов остави във Варна цялата си титулярна единайсеторка като заложи на резерви и юноши, заради двубоя с Калиакра за Купата на България през следващата седмица. Въпреки това „моряците” се противопоставиха на „чуковете”, но не успяха да стигнат поне до точка в мача.

След този успех Миньор вече има 36 точки в актива си, колкото и шампионът Левски. Черно море са 6-и с 33.

Тимът на Миньор започна силно срещата и упражни натиск към вратата на Илчев. Крумов действаше много активно по десния фланг, а Илиев и Делибашич тормозеха централните бранители на варненци.

В 8-ата минута Делибашич не успя да засече центриране на Крумов, а в последвалата ситуация Иванович се размина на сантиметри от гола.

След 15-ата минута отборът на Черно море показа зъби. Юруков центрира няколко пъти в полето на Иванов, но капитанът на Миньор бе безпогрешен, а Колев не намери целта след удар с глава.

Играта се успокои преди в 34-ата минута Колев да извърши нарушение срещу Крумов в наказателното поле и главният съдия Ивайло Стоянов да посочи бялата точка – дузпа за „чуковете”. Зад топката застана сръбският таран Делибашич и хладнокръвно откри резултата.

До края на първата част не се случи нищо запомнящо се и почивката дойде при резултат 1:0 в полза на перничани.

На почивката Тони Велков предприе една смяна в своя състав, като на мястото на защитника Божиков в игра се появи офанзивния халф Янкович.

„Моряците” се опитаха да върнат гола възможно най-скоро след почивката, но защитата на Миньор и вратарят Иво Иванов действаха стабилно. В 60-ата минута и Велизар Попов прибягна до смените като Ратников и Капитанов замениха Юруков и Николов.

На терена обаче нищо не се промени и играта продължи да бъде бавна и без идейна.

След 75-ата минута обаче двата тима се активизираха. Резервата Янкович бе близо до втори гол, но топката среща сглобката зад Илчев след мощния му шут. 6 минути по-късно Заков можеше да изравни, но не засече добрия пас на Кулибали.

Миньор отговориха със страхотна атака. Иванович подаде към Крумов, той центрира към Илиев, който се опита с пета да реализира, но топката мина на сантиметри покрай гредата.

В даденото от съдията продължение Петров излезе очи в очи с Илчев, но стражът спаси своя отбор от втори гол.

Миньор спечели с 1:0 и се изравни с 4-ия в класирането Левски. Двата тима имат по 36 точки в актива си.

Спас Делев: Лудогорец има уникални футболисти