2. - "А" група
  3. Монтана надви Чавдар (Етрополе) с 2:0 (+СНИМКИ)

Монтана надви Чавдар (Етрополе) с 2:0 (+СНИМКИ)

Деян Христов изпусна дузпа, Димитър Петков и Йордан Тодоров вкараха попаденията

Отборът на Монтана записа втора победа на лагера в Правец. Ден преди да си тръгнат от града на бившия първи монтанци се наложиха с 2:0 над втородивизионния Чавдар (Етрополе). Възпитаниците на треньора Атанас Джамбазки можеха да спечелят и по-убедително, но едно от сигурните нови попърнения в лятната селекция на отбора Диян Христов изпусна дузпа в 25-та мин. “Важното е да вкарвам в първенството”, заяви нападателят.

В 31-ата минута парагвайският защитник Диего Аяла, който кара проби в клуба, центрира отляво към Мартин Сечков, централният защитник стреля опасно с глава, но вратарят Врадимир Митов се намеси добре и изби. Две минути по-късно обаче стражът на Чавдар бе безпомощен. Тогава Димитър Петков-Макето с диагонален удар от около 20 метра откри резултата. Малко преди почивката Монтана стигна до втори гол. Йордан Тодоров-Паро изпълни отлично пряк свободен удар и изпрати топката неспасяемо в мрежата. След почивката Монтана започна с почти нов отбор, докато наставникът на Чавдар Петър Пенчев бе записал едва трима играчи сред резервите и ги пусна и тримата.

статистика:
Монтана - Чавдар (Етрополе) 2:0

Монтана: Каололо Мисендо Мину-Сендо, Георги Мечечиев, Мартин Димов, Антон Личков, Мартин Сечков, Димитър Петков, Владимир Мичев, Спас Георгиев, Деян Христов, Йордан Тодоров, Диего Аяла (Ивайло Яначков, Мартин Ковачев, Лахчев, Самир Аесс, Тони Костадинов, Андон Гущеров, Петър Петров, Димитър Воденичаров, Георги Василев, Петър Станев, Кристиян Методиев). Треньор: Атанас Джамбазки.

Чавдар (Етпороле): Митев, Стоилков, Вълов, Григоров, Мурадов, Димитров, Илиев, Чочев, Вълчанов, Василев, Почански
(Николов, Шолев, Пилев). Треньор: Петър Пенчев.

Голмайстори: 1:0 Димитър Петков (33), 2:0 Йордан Тодоров (43).
Глъвен съдия: Димитър Цолов (Ботевград).
Жълти картони: Йордан Тодоров, Мартин Ковачев (Монтана).
Стадион в спортен комплекс “Правец”-100 зрители.

Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна!

Треньорът на Черно море бе много доволен от успеха в дербито срещу Спартак

Кириякос за призивите на феновете на Спартак (Варна): Всеки има право на мнение!

"Дузпата ни извади от равновесие", коментира той след загубата в "морското" дерби