2. - "А" група
  3. Монтана не се даде на Черно море на „Тича” (видео)

Монтана не се даде на Черно море на „Тича” (видео)

Срещата във Варна завърши без гол – 0:0

Отборите на Черно море и Монтана завършиха наравно 0:0 в мач от 26-ия кръг на „А” група. На стадион „Тича” във Варна, „моряците” не спряха да атакуват през целия двубой, но така и не успяха да пронижат мрежата на гостите. По този начин варненци загубиха важни две точки в борбата за четвъртото място, което ще бъде равносилно на евроквота, в случай, че отборът на ЦСКА спечели Купата на България. От своя страна монтанчани създадоха няколко нелоши контраатаки и можеха да изненадат неприятно своя съперник.

Домакините бяха по-активният отбор на терена през първата част. Освен, че имаха предимство във владението на топката, варненци отправиха и повече удари към противниковата врата, но нито един от тях не застраши сериозно стража на Монтана Христо Иванов. Най-настойчив в опитите си да разпечата вратата на гостите бе нападателят на  „моряците” Георги Божилов, който на няколко пъти пробва далечни удари, но без успех. При изпълнение на корнер пък Дончо Атанасов завъртя много добре топката и можеше да отбележи куриозен гол, ако гредата не бе помогнала на Христо Иванов. Гостите пък сътвориха интересна контраатака в заключителните минути на първото полувреме, завършила с центриране отляво и удар с глава на Христов, след който топката прелетя встрани от вратата, пазена от Илко Пиргов.

След почивката домакините вдигнаха оборотите и успяха да създадат малко по-сериозни опасности пред вратата на Монтана. С основна заслуга затова е влезлият като резерва през второто полувреме Даниел Георгиев, който раздвижи играта на „моряците” в предни позиции. В 62-ата минута именно той отправи много силен удар от воле от границата на наказателното поле на гостите, отразен с мъка от Христо Иванов, който изби в корнер. След изпълнението на ъгловия удар пък Марко Тиаго можеше да се разпише с глава, но топката прелетя на около метър над напречната греда. Залисани в нападание, „моряците” проспаха една контраатака на Монтана, която като по чудо не завърши с попадение.  Венци Христов нахлу отдясно в наказателното поле и преодоля като на шега Станислав Стоянов. Останал очи в очи с вратаря Пиргов обаче, Христов стреля покрай вратата от непосредствена близост. В добавеното от съдията продължение Георги Илиев стреля опасно от границата на наказателното поле, но ударът му срещна външната част на мрежата.

До края на срещата двата тима не успяха да създадат повече опасности и срещата завърши без отбелязано попадение. По този начин отборът на Черно море прибави една точка към актива си и вече има 43, заемайки шеста позиция. Тимът на Монтана пък е 11-и с 28 пункта.