2. - "А" група
  3. Монтана удържа победата над Ботев с човек по-малко (видео+снимки)

Монтана удържа победата над Ботев с човек по-малко (видео+снимки)

Домакините се поздравиха с чиста победа с 2:0 на своя "Огоста"

Отборът на Монтана постигна важна победа с 2:0 като домакин на Ботев (Враца) в сблъсък от програмата на 20 кръг на "А" група. Головете на "Огоста" отбелязаха Мирослав Антонов и Луис Едуардо още през първото полувреме. Успехът за футболистите на наказания треньор Атанас Атанасов е много важен, тъй като идва срещу пряк конкурент за оцеляване.

Неочаквано за домакините Ботев бе по-активен в първите минути. Множеството центрирания обаче не успяваха да застрашат вратата на Ивайло Яначков, който като цяло днес нямаше много работа. В 20-та минута на срещата Ботев контраатакува много хубаво по десния фланг чрез Костадинов, който пусна към свободния Владинов. Владинов потърси дузпата и падна след като бе докоснат от противников, футболист, но главният съдия Ахмед Ахмед остана равнодушен.

Добрите изяви на врачани продължиха, като те бяха и силно подпомагани от вярната си публика, която не спираше да скандира „Ботев, Ботев..“. В 25-та минута обаче феновете на гостите замлъкнаха след попадение на Мирослав Иванов. Той се пребори за една висока топка и проби в чуждия пеналт, след което с плътен диагонален удар откри за 1:0.

След гола сякаш футболистите на Антони Здравков се стъписаха и се прибраха назад. Монтана пое инициативата и спокойно водеше ниското темпо на терена на своя стадион, на който присъстваха не повече от 1500 човека.

В 41-та минута домакините покачиха на 2:0 след гол на Луис Едуардо, който беше доста активен днес. Голът на Едуардо бе отбелязан с глава след хубаво центриране на първия голмайстор Миро Антонов.

Второто полувреме не бе особено атрактивно, като Ботев се хвърли в атака, но така и не успяваше да създаде чисти положения. Играта беше често накъсвана, като футболистите на отбора домакин рядко позволяваха на Ботев да атакува остро.

Около петнадесет минути преди края на редовното време капитанът на Монтана Даниел Гаджев си изкара глупав втори жълт картон и остави своя тим да брани преднината с чове по-малко. Секунди по-късно играчите на Ботев се възползваха от численото си предимство и Балтанов бе изключително близо до гол след хубав удар от около 25 метра. За съжаление на бившия футболист на Левски и съотборниците му Яначков се разтегна максимално и изби.

Резервата Илия Илиев показа много активност в заключителния четвърт час, но домакините сякаш имаха и достатъчна доза късмет, запазвайки вратата си суха. Трите минути продължение минаха почти изцяло пред вратата на Монтана, но добрите изяви в отбрана, както и тези на вратаря Яначков не позволиха на врачанския тим да стигне до гол.