2. - "А" група
  3. "Моряците" ще мият срама с победа над Локо (Сф)

"Моряците" ще мият срама с победа над Локо (Сф)

В отбора на Черно море не правят трагедии от допуснатите две поредни загуби в първенството.

Футболистите водени от Стефан Генов са пределно амбицирани да се реваншират на своите фенове с победа при визитата си в края на седмицата, на столичните "железничари".

Както и известно след отличния старт в шампионата за Черно море, последваха две поредни загуби, като първата дойде при гостуването на Литекс, а втората бе у дома срещу Лудогорец. И двете поражения бяха минимални с по 1:0, но като че ли второто се прие по-болезнено и от футболисти и от фенове.

Старши треньорът на "моряците" Стефан Генов, както и капитана им Георги Илиев обещаха още в следващия двубой отбора да покаже играта си от първите четири кръга.

От варненския клуб заявиха пред кореспондент на Novsport,com, че за тях предстоящия мач ще е и по особен, тъй като все още не са забравили какво се случи в последната среща между двата тима.

Както е известно през пролетта Локомотив (Сф) и Черно море изиграха помежду си много важен мач, в който се решаваше и кой от двата отбора ще играе в Европейските клубни турнири. Двубоят завърши при резултат 1:1, а "червено-черните" изравниха след спорна дузпа отсъдена от Антон Генов в заключителните минути на мача.
С това равенство подопечните на Николай Гигов си запазиха четвъртото място, което им осигури и участие в Европа.

Този двубой се запомни повече със скандалите след края му, когато ръководителите на варненци Марин Маринов и Ерджан Шабан опитаха саморазправа с главния съдия Антон Генов, но за щастие до по-сериозни инциденти не се стигна.

Тунчев: Радва ме това, че държим ниво

"Днес изиграхме добър двубой до момента, в който ни налегна умората"

Керкез: Една грешка промени всичко

"Можехме да направим повече"

ЦСКА лети в петък за Варна

„Червените“ обявиха програмата до мача с Черно море

Арда пак би Ботев Пд и влезе в топ 6 (ВИДЕО)

Груба грешка на Там доведе до единствения гол и червен картон

Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна! (ВИДЕО)

Треньорът на Черно море бе много доволен от успеха в дербито срещу Спартак

Кириякос за призивите на феновете на Спартак (Варна): Всеки има право на мнение! (ВИДЕО)

"Дузпата ни извади от равновесие", коментира той след загубата в "морското" дерби