2. - "А" група
  3. На ходом Локо (Пд) отказа Пирин с два гола на Камбуров

На ходом Локо (Пд) отказа Пирин с два гола на Камбуров

"Смърфовете" биха с 2:0 на "Лаута" и се изравниха с Литекс, осма поредна загуба за Пирин (Гоце Делчев)

Локомотив (Пловдив) победи Пирин (Гоце Делчев) с 2:0 на „Лаута” в 9-ия кръг на А група. Мартин Камбуров вкара две идентични попадения с глава през първата част, за да донесе нови три точки на „смърфовете”.
Осмата поредна загуба остави отбора на Костадин Ангелов-Лаптопа твърдо на последното 14-о място с мижавата една точка.

Локомотив продължава силния си старт и се изравни с Литекс с по 16 точки. Двата отбора делят трета и четвърта позиция.

Началото пред около 2 000 зрители в парк Лаута беше много тихо и опасности липсваха. Пирин създаде първото положение в 13-ата минута, когато Васил Панайотов стреля много близо до гредата.

Тази ситуация събуди домакините и те поеха контрола в свои ръце. Без да влага особено много усилия, отборът на Сашо Станков поведе след 20 минути игра.

Удар на Камбуров бе избит, но топката попадна в Здравко Лазаров, капитанът веднага центрира и Камбуров се извиси между двама бранители, за да насочи умело с глава в мрежата за 1:0.

6 минути по-късно Локо удвои аванса си с идентичен гол и същия голмайстор. Този път дебютантът Крис Гади центрира от същия десен фланг и Камбуров с глава матира Абдиков за втори път – 2:0.

До почивката „смърфовете” имаха още една добра възможност преди почивката, но Камбуров искаше да направи хеттрик и пробва да вкара между трима, вместо да подаде на свой съотборник в чиста позиция.

Локомотив успя да свали темпото на мача още повече след почивката, докато Пирин неуспешно търсеше начин да върне интригата с гол.

9 минути след подновяването на играта ветеранът Здравко Лазаров изпревари вратаря Абдиков и го прехвърли с техничен удар, но топката тупна и се удари в лявата греда, а гол не падна.

Минута по-късно французинът Гади центрира добре, но Мартин Камбуров се забави и не успя да оформи хеттрик. Отбитата топка попадна у Валери Георгиев, който със силен удар прати на сантиметри над гредата.

До края Локо просто чакаше мача да свърши, а Пирин нямаше класата да се върне в мача, въпреки че защитата на „черно-белите” в никакъв случай не бе много концентрирана и допусна куп грешки.

Тунчев и Крачунов направиха няколко комични изяви, но Марчев и Близнаков не успяха да преодолеят Йордан Господинов, който също на два пъти изпусна топката и защитата го спасяваше с изчиствания.

Смените не промениха нищо в мача и в приспивно темпо, което смълча и публиката по трибуните.

В последните минути Йордан Господинов опита да подари гол на гостите, като излезе да чисти и подари на Драги Коцев, но македонецът не можа да прати в празната врата.

Така Локо спечели три точки и се изравни с Литекс в челото, докато Пирин си остана закотвен на дъното.