2. - "А" група
  3. Никола Спасов: И с човек по-малко Славия ни притесняваха

Никола Спасов: И с човек по-малко Славия ни притесняваха

Наставникът направи перфектна двойна смяна с включването на Ернандес и Бакари, които сътвориха чудесна комбинация за втория гол

„С човек по-малко през цялото време ни притесняваха и ни направиха труден целия мач”, коментира старши треньорът на Черно море Никола Спасов след победата 2:0 над Славия в 20-ия кръг на „А” група, с който се поднови шампионатът.

Спасов направи двойна смяна в 60-ата минута, когато пусна Бакари и новото попълнение Ернандес. Двамата направиха перфектно двойно и последният сложи точка на спора в 69-ата минута.

„Просто исках в един момент да променя динамиката в атака. Бакари го познавам, не работя много дълго време с него, защото той се състезаваше до Нова година, не е в добро състояние. Ернандес го познавам от 4 дни, така че съм убеден в техните качества. Знам, че са добри футболисти, просто исках ударно да променя остротата в атаката. Те са точно такива хора. Бакари е много агресивен и техничен, влиза добре в комбинации. По-скоро Ернандес е по-техничният и интересният в организацията. Той го показа. Хубаво е, че ги имах, за да мога да направя тези смени. Затова ги пуснах едновременно. Това ми беше идеята – да решим по-рано мача, защото с минутите мачът ставаше все по-труден”, добави Спасов пред „Диема Спорт”.