2. - "А" група
  3. Пета поредна победа за Черноморец на Херо (ВИДЕО+СНИМКИ)

Пета поредна победа за Черноморец на Херо (ВИДЕО+СНИМКИ)

С два гола на Венци Христов бургазлии удариха слабака Етър

Черноморец постигна пета поредна победа в „А” група, след като победи с 2:1 слабака Етър на своя стадион в Бургас. Двата гола за бургазлии отбеляза Венци Христов, съответно в 11-ата и 42-ата минути. Николай Петров вкара почетния гол за гостите от Търново, които записаха 8-о поражение този сезон и второ поред, оставайки на 15-ото място с едва 7 точки.

След равностойно начало Черноморец откри резултата в 11-ата минута. С помощта на рикошет в крака на Такак Христов направи 1:0.

В 15-ата минута Етър можеше да изравни резултата от свободен удар. Вратарят Стоян Колев със сетни усилия обаче спаси сигурен гол при шута на Хикмет.

В 28-ата минута се откри втора възможност за гостите. Саидходжа бе изведен от дълбочина съвсем сам срещу вратаря, но бранител го застигна и успя да блокира удара му.

Ролите се размениха. В 31-ата минута Черноморец изтърва чист гол. Уатара стреля след пас на Гаел, но дебютантът Велимирович спаси блестящо.

В 42-ата минута обаче нямаше пропуск и домакините покачиха преднината си. Русев отне и пусна бързо към Христов, който се възползва по най-добрия начин от предоставената му възможност за втория си гол в мача – 2:0.

За началото на втората част старши треньорът на Етър Сердар Даят извърши две смени. Хикмет и Макенджиев отстъпиха своите места на Пивати и Тихомир Трифонов.

Пивати можеше да върне един гол в 56-ата минута, но си поведе дълго топката, въпреки че изпревари вратаря Стоян Колев. В ответната атака Тико направи несполучлив опит за изкуствена засада, но и домакините не успяха да се възползват от своята ситуация.

В 60-ата минута сякаш всичко за гостите приключи. Тогава Тихомир Трифонов получи директен червен картон за нарушение срещу противников състезател, изведен сам срещу вратаря.

В 72-ата минута Венци Христов можеше да оформи своя хеттрик. Той беше изведен от Николаев, но стреля над вратата.

Десет минути по-късно пък Уатара тресна гредата.

Етър все пак стигна до почетно попадение в 90-ата минута, когато Пивати центрира отдясно, Саидходжа с пета прати топката към голлинията, където Николай Петров притича и я довкара за крайното 1:2.