2. - "А" група
  3. Пирин (ГД) громи с 5:0 Спартак (Плевен)

Пирин (ГД) громи с 5:0 Спартак (Плевен)

Това бе втора победа за новака в „А” група в летните контроли, съобщи кореспондент на Novsport.com

Пирин (ГД) записа разгромна победа с 5:0 срещу новака в „Б” група Спартак (Плевен) в контролна среща играна на комплекс „Пири” край Банско, съобщи кореспондент на Novsport.com.

До почивката неврокопчани, които са новаци в елита, поведоха с 3:0 след попадения на Борислав Хазуров, Румен Лапантов от дузпа и Димитър Пиргов. Възпитаниците на Яков Папарков стигнаха до още две попадения през втората част.

Георги Петров-Геша се разписа за 4:0, а разгромното 5:0, отново от дузпа, оформи капитанът Петър Лазаров. Това бе втора победа за новака в „А” група в летните контроли.

Преди това Пирин (ГД) победи с 3:0 Пирин (Разлог), направи равен на Берое (1:1) и регистрира две загуби с 0:1 от втория отбор на Динамо (Москва) и с 0:2 от Локо (Сф).

В събота от 11.00 часа на стадиона в Банско Пирин (ГД) играе контрола с Черно море, а в понеделник и вторник от 18.00 часа са проверките с Монтана в Тетевен и Светкавица (Търговище) в Мурсалево.