2. - "А" група
  3. Пирин (ГД) направи важна крачка към оставането си в "А" група (видео)

Пирин (ГД) направи важна крачка към оставането си в "А" група (видео)

Неврокопчани взеха ценен успех с 2:1 над Ботев (Вр) и събраха 21 точки

Пирин (Гоце Делчев) взе важен успех при домакинството си на Ботев (Враца) от 17-ия кръг на “News7 футболно първенство”. Тимът на Тенчо Тенев спечели с 2:1 в двубой със значение за класирането във втората половина на таблицата. Резервата Борислав Хазуров донесе трите точки за неврокопчани в 64-ата минута, като с тях новакът събра 21 и се изкачи на 8-ата позиция, докато врачани, които играха с човек по-малко от 69-ата минута, останаха на 10-ата с 16 точки. Следват Миньор, Локо (Сф) и Берое с по 15, Етър с 14 и Монтана с 12.

Около 2000 зрители посетиха двубоя в Гоце Делчев, където времето беше чудесно, а теренът – отлично подготвен. Агитката на гостите от Враца закъсня, защото беше възпрепятствана от протестите на главен път Е79.

И двата отбора можеха да открият резултата в началните минути. В 3-ата Здравко Чавдаров предотврати ранни главоболоия за своя наставник Антони Здравков, след като напусна своето поле, за да изчисти топката при нападение на Албин Одза. На другия фронт стражът на домакините Юсев увисна при центриране на Якимов, но за свое щастие последвалият удар от страна на Николай Христов беше в неговия обсег.

Гостите получиха допълнителна подкрепа, след като тяхната агитка влезе на стадиона.

В 16-ата минута обаче домакините създадоха втората си възможност. Фиданин изведе Лазаров да изгодна позиция, но ударът на последния беше право в ръцете на вратаря Чавдаров.

Панайотов и Якимов също се пробваха безуспешно преди Пирин да открие резултата. Това стана в 33-ата минута, когато Одза отклони отблизо в мрежата центриране на Близнаков на първа греда от свободен удар.

Ботев съумя бързо да изравни. Якимов намери от въздуха отбита топка при центриране, за да я прати неспасяемо в горния ъгъл на Юсев за 1:1.

Изравнителното попадение повлия като допинг за тима на Тенчо Тенев и до почивката неврокопчани създадоха три опасни положения. В 44-ата минута мощен шут на Близнаков мина на сантиметри над напречната греда. Минута по-късно Чавдаров изпита колебания при удар на Панайотов, но все пак успя да закове кълбото на голлинията, а в добавеното време Витанов разтресе напречната греда от свободен удар.

След подновяването на играта Ботев прие играта в своята половина. В 64-ата минута Пирин вкара втория си гол, след като резервата Борислав Хазуров засече с глава центриране на Близнаков и прати топката в мрежата отблизо.

Пет минути по-късно Ботев остана с човек по-малко. Жайро удари без топка Близнаков при преизпълнение на фаул и получи директен червен картон.

В добавеното 4-минутно продължение и играч на Пирин бе отстранен. Любо Витанов получи втори жълт картон за тактически фаул, за да може Пирин да удържи крехката си преднина.