2. - "А" група
  3. Пирин нанесе първа загуба на Монтана, неприятен инцидент помрачи мача

Пирин нанесе първа загуба на Монтана, неприятен инцидент помрачи мача

Младежкият национал Иван Михов удари главата си и бе откаран в спешния център в Разлог

Пирин нанесе първа загуба в контролите от лятната подготовка на Монтана. Благоевградчани победиха с 2:0 в последния мач на двата отбора от подготовката на комплекс „Пири” в Банско, предаде кореспондентът на Novsport.com.

Пирин бе по-добрият тим през целия мач и заслужено стигна до успеха. Йордан Боздански отново пусна два различни състава в двете полувремена. През първата част пропуски направиха Зоран Златковски и Веско Стойков, а за Монтана пропуснаха Чепилов и капитанът Венци Иванов.

Головете паднаха през втората част, като точни бяха Благой Пасков в 70-ата и Драги Коцев в 82-ата минута. Преди това обаче играта бе прекъсната за около 10 минути, след като инцидент с младежкия национал на Пирин Иван Михов.

Той падна лошо след единоборство, удари лошо главата си и се стигна дотам, че на терена да влиза линейка, която го откара до спешния център в Разлог.

Все още не е ясно какво е състоянието на Михов, но по всяка вероятност ще пропусне следващата проверка за Пирин на 14 юли срещу новака в „А” група Академик.

До момента Пирин записа три победи в Банско – 3:1 над Пирин (Гоце Делчев), 6:0 над Пирин (Разлог) и днес 2:0 над Монтана. "Орлетата" ще продължат подготовката на комплекса.

Монтана от своя страна пък има две победи на комплекс „Пири” – 1:0 над Моньор и 2:0 над Вихрен, един равен – 0:0 с Пирин (Разлог) и днешната загуба от „орлетата”.

ИЗВЪНРЕДНО: МС даде Герена на Столична община

Потвърдено: ЦСКА без Хайнц срещу Берое