2. - "А" група
  3. Пирин прескочи Калиакра в локвите на "Христо Ботев" (видео + снимки)

Пирин прескочи Калиакра в локвите на "Христо Ботев" (видео + снимки)

Пирин (Благоевград) победи с 3:1 гостите от Калиакра в мач от 1/8 финалите на турнира за Купата на България

Отборът на Пирин (Благоевград) се класира за 1/4 финалите на турнира за Купата на България след победа с 3:1 над Калиакра (Каварна). Мачът, игран на стадион „Христо Ботев” беше доста затруднен от атмосферните условия, като още от средата на първото полувреме се появиха локви по тревата поради проливния дъжд. В 37-та минута Филипов от гостите даде аванс на своя тим. В 73-та минута Якимов изравни след куриозна ситуация, при която топката се спря в локва пред Господинов и Якимов изравни. Така двата тима стигнаха до продължения. Малко преди края на първото продължение от 15 минути Воденичаров даде преднина на своите след пас на Костов. В 111-та минута централният бранител на Пирин Георги Георгиев вкара с глава за 3:1 и реши двубоя.

Мачът започна пред само около стотина зрители на стадион „Христо Ботев”. Теренът на в Благоевград беше годен за игра въпреки обилния дъжд, който се изсипа над града. Още в 4-та минута Стойков нахлу в наказателното поле на гостите, но се забави с отправянето на удар и топката му бе отнета.

Към средата на полувремето по тревата на „Христо Ботев” вече започнаха да се забелязват локви. Играта става все по-трудна за футболистите и на двата отбора. В 30-та минута Воденичаров стреля хубаво, но топката се отби в страничната греда.

Шест минути по-късно Сандански стреля силно от далечна дистанция, получи се рикошет в тялото на Воденичаров и корнер, от който не излезе нищо опасно. В 37-та минута Калиакра поведоха в резултата. След пас от дълбочина Георги Филипов изпревари Молдованов и вкара топката под плонжа на стража Макенджиев.

В 51-та минута Молдованов стреля от пряк свободен, но Господинов успя да спаси. В 73-та минута домакините от Пирин изравниха. Воденичаров напредна през центъра на терена и стреля към вратата на Господинов, топката се спря в локва в наказателното поле и там на точното място се оказа Якимов, който вкара от лесна позиция. В този момент вратарят на Калиакра се беше подхлъзнал в калта и беше безпомощен.

Десет минути преди края на редовното време Воденичаров отправи поредния си удар към врата на Калиакра. Той насочи добре топката с глава, но тя мина покрай вратата и излезе в аут. В 82-та минута ситуацията при гола на Пирин се повтори – Воденичаров стреля и топката се спря в локва пред Господинов, Якимов беше близо, но този път не можа да стигне топката и тя беше изчистена.

Секунди преди края на срещата Иван Александров изскочи сам срещу вратаря Макенджиев, и ударът му бе спасен от стража. Благой Макенджиев се превърна в герой за своите. Съдията даде триминутно продължение на двубоя, секунди след това Воденичаров стреля към врата на Калиакра, но без успех. Продължението изтече и двата отбора се оттеглиха за няколко минути почивка преди двете допълнителни времена от по 15 минути.

В 94-та минута Стойков от домакините беше фаулиран в наказателното поле на Калиакра, но главният съдия Антон Генов остана безмълвен. Пет минути по-късно Якимов центрира силно в наказателното поле на Калиакра, но Димов се намеси и изчисти.

В 100-та Костов отляво подаде към Воденичаров, който с удар от наказателното поле на Калиакра по диагонала простреля Господинов за 2:1. След гола домакините от Благоевград успокоиха играта, като и без това темпото на мача не беше от най-бързите. Локвите на терена почти не позволяваха на двата отбора да организират добри атаки.

В 111-та минута след центриране на Костадинов от корнер, централният защитник на Пирин Георги Георгиев се извиси над всички и вкара за 3:1. До края на двубоя двата отбора просто доиграваха срещата и не създадоха опасни положения пред двете врати. Така въпреки кризата в клуба Пирин (Благоевград) преодоля Калиакра и се класира за 1/4 финалите на турнира за Купата на България.

Пирин - Калиакра 3:1

0:1 Филипов 37'

1:1 Якимов 73'

2:1 Воденичаров 100'

3:1 Георгиев 111'

Състави:

Пирин: 12. Макенджиев (к), 2. Дюлгеров, 23. Молдованов, 5. Башлиев (Георгиев 46’), 27. Митревски (Михов 99’) , 11. Воденичаров, 10. Иванов (Якимов 63’), 8. Костадинов, 14. Сандански, 28. Стойков, 9. Костов.

Каликара: 29. Господинов, 2. Димов, 4. Д. Димитров (Събев 90’), 5. А. Димитров, 8. Раденцов, 9. Александров, 10. Н. Петров (Станчев 76’)  , 15. А. Петров, 17. Кичуков, 22. Садула, 31. Филипов (Марков 46’)

Жълти картони: Стойков (Пирин), Димов, Кичуков (Калиакра)