2. - "А" група
  3. Пирин записа първа победа в Анталия

Пирин записа първа победа в Анталия

Отборът на Пирин записа първа победа в контролите по време на лагера си в турския курорт Анталия. „Орлетата” победиха с мининалното 1:0 беларуския първодивизионен Шахтьор (Солигорск) в четвъртата си контрола на турска земя. Единственото попадение в мача бе дело на Зоран Златковски в 39-ата минута.

Отборът на Пирин записа първа победа в контролите по време на  лагера си в турския курорт Анталия. „Орлетата” победиха с мининалното 1:0 беларуския първодивизионен Шахтьор (Солигорск) в четвъртата си контрола на турска земя. Единственото попадение в мача бе дело на Зоран Златковски в 39-ата минута.

Треньорът на Пирин Стефан Грозданов използва два различни състава в мача, като през първото полувреме заложи на по-младите и на тези, които по рядко взимаха участие в контролите досега. Пирин се оттегли на почивка с гол аванс при  равностойно първо полувреме. Голът падна в 39-ата минута, когато Николай Димиров се пребори за топка пред наказателното поле на беларусите, подаде към Зоран Златковски, а той от своя страна майсторски се освободи от бранител и с плътен удар матира  Цигалко за 1:0.

През втората част в игра за благоевградчани се появиха по-опитните в отбора, но второ попадение така и не падна, въпреки превъзходството на "орлетата". В 64-ата минута добро взаимодействие между Цачев и Попев завърши с удар на последния от воле над гредата. Десет минути по-късно удар на Кондев от 25-метра уцели гредата и излезе в аут. Преди това беларусите пропуснаха на два пъти да изравнят след като удари на  Данисевич не попаднаха в целта. В 77-ата Воденичаров стреля с глава встрани от вратата, след като засече центриране от дясно на Коцев. До края на мача ще се запомнят пробивите на Даниел Младенов, които обаче завършиха без попадение в противниковата врата.

Така след равенство с чешкия Бърно (1:1) и Борац (Баня Лука) (0:0), както и поражението от Делта (Тулча) с (1:3), Пирин записа първа победа в Анталия. Последната контрола на отбора там е на 15 февруари (понеделник) срещу украинския Александрия.